Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

17.05.2019 | 22.27 > 22:45

EHF kup: Nemačko finale, Kil i Fikse Berlin za trofej

Poznati su finalisti EHF kupa. Na mečevima Fajnal fora koji se igra u Kilu za titulu će se boriti domaća ekipa i još jedna nemačka, branilac trofeja Fikse Berlin.

THW Kiel

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Pitanje pobednika u oba meča nije se praktično postavljalo. Kil je bez mnogo problema savladao danski Holstebro 32:26. Danci su pružali neki otpor u prvom poluvremenu, posle kojeg je Kil imao dva gola prednosti 16:14. U drugih 30 minuta Zebre su pobegle na +5 i lagano držale tu prednost do samog kraja. Kod pobednika Ekberg je bio najefikasniji sa šest golova, a Duvnjak je meč završio sa dva pogotka. Na drugoj strani Braming je postigao sedam golova.

Aktuelni branilac trofeja Fikse sa manjom razlikom je savladao Porto 24:20, ali je mnogo ranije došao do iste i rutinski održavao do samog kraja. Kod pobednika Paul Druks bio je najefikasniji sa šest golova, dok je na drugoj strani Migel Alveš postigao isto toliko.

Finale se igra u subotu sa početkom od 20:45 uz direktan prenos na Sport Klubu HD.