Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

13.06.2019 | 21.12 > 21:14

Crna Gora slomila Farane, preko Ukrajine na EP

Rukometaši Crne Gore pobedili su kao gosti Farska Ostrva sa 24:21, pa sada imaju priliku da pobedom nad Ukrajinom u nedelju sa početkom u 18 časova obezbede mesto na Evropskom prvenstvu.

Miloš Vujović

RSCG

Najefikasniji u sastavu Crne Gore bili su Miloš Vujović sa 11, Vladan Lipovina i Branko Kankaraš sa po tri gola. Nebojša Simić je imao 15 odbrana, uz dva sedmerca. Kod Farana, raspoloženi za igru u napadu bili su Berg Hasen sa šest i Nilsen Akralid sa pet golova.

Svima je pre meča bilo jasno da izabranike Zorana Roganovića očekuje pakleno težak zadatak protiv Farana koji forsiraju skandinavski stil igre i koji napreduju iz godine u godinu. Pored toga, Farani su u prvom meču u Podgorici osvojili bod – 24:24.

Većim delom prvog poluvremena vodila se ravnopravna borba, a briljirali su golmani. Nebojša Simić je na kraju ovog perioda igre imao 10 odbrana uz dva sedmerce, a Nikolas Sečvel 11 odbrana i jedan sedmerac. Do gola je bilo zaista teško stići, ali je prednost Crne Gore bio Miloš Vujović.

Igrač Tatabanje i najbolji strelac šampionata Mađarske bio je neuhvatljiv za Farane u prvom poluvremenu. Postigao je šest golova, Crna Gora je vodila sa 9:6 i 11:8, a na odmor otišla sa viškom od dva gola – 11:9.

Početkom drugog poluvremena, u režiji tandema Nebojša Simić – Miloš Vujović, Crna Gora je stekla četiri gola prednosti što je bilo dovoljno da se meč mirno privede kraju.

Farani su pretili, ali su fenomenalni Miloš Vujović kome su u nastavku podršku pružili Vladan Lipovina, pivotmeni Branko Kankaraš i Nemanja Grbović, uspeli da iskontrolišu dešavanja na parketu i stignu do pobede.

U poslednjem kolu, u nedelju sa početkom u 18 časova Crna Gora čeka Ukrajinu koja je u prvom meču slavila sa 29:24. Izabranike Zorana Roganovića, koji se nadaju da će imati podršku kao što su je imali u dvorani „Morača“ kada su na pleća bacili olimpijskog i svetskog šampiona selekciju Danske, pobeda vodi na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.