Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

28.06.2019 | 20.00 > 20:08

Žreb za EP: Srbija, CG i Hrvatska u istoj grupi

Održan je žreb za Evropsko prvenstvo u rukometu koje će se odigrati od devetog do 26. januara 2020. godine. U grupi A, koja će nadmetati u Gracu, takmičiće se reprezentacije Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Belorusije.

Nenad Peruničić

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Severna Makedonija nastupiće u grupi B u Beču, a protivnici će joj biti timovi Češke, Austrije i Ukrajine.

Bosna i Hercegovina nalazi se u grupi D, koja će se takmičiti u norveškom Trondhajmu. Ostale ekipe iz te grupe su domaćini, Portugalci i Francuzi.

Slovenija je u grupi F u švedskom Geteborgu, a protivnici će joj osim domaće selekcije biti još i ekipe Švajcarske i Poljske.

Aktuelni šampioni Evrope Španci igraće u grupi C protiv Nemačke, Letonije i Holandije.

U grupi E nalaze se Danska, Mađarska, Island i Rusija.

Na turniru koji će se po prvi put održati u tri države (Austrija, Norveška i Švedska), "Orlovi" će startovati iz Graca.

Po dve najbolje reprezentacije iz svih šest grupa preliminarne faze formiraće dve grupe glavne faze (A,B i C, odnosno, D, E,F), koje će se igrati u Beču i Malmeu.

Finalni vikend rezervisan je za Tele2 Arenu u Stokholmu koja ima kapacitet od 22.000 gledalaca.

Na prethodnom prvenstvu, koje je odigrano u Hrvatskoj 2018. godine, Španci su osvojili zlato pobedivši u finalu Švedsku rezultatom 29:23.

Komentari (18)

Hawk

Odlichno je shto su proshirili prvenstvo na 24 selekcije, dobro je za popularnost i napredak sporta.Najacha grupa E

Odgovori 0 0

Micko CG

Objektivno Hrvatska je apsolutni favorit za prvo mjesto a Crna Gora za drugo.

Odgovori 9 6

Fleš Gordon

Jugoslavija prolazi grupu kao prvoplasirana SVE JE TO KRUG ŽIVOTA...sjećanja na tebe ne umiru u snu ....uvijek ćeš biti tu

Odgovori 23 14

Brazil Hrvatima naneo prvi poraz na prvenstvu

U trećem kolu grupe E, u drugoj fazi takmičenja, na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj, reprezentacija Hrvatske doživela je prvi poraz protiv selekcije Brazila 29:26.

Peruničić: Nikako razočaranje, samo lekcija

Rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u narednu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvo u Nemačkoj i Danskoj, a selektor reprezentacije Nenad Peruničić naglasio je da je srpska selekcija projekat izgradnje tima za budućnost.

SP: I Nemačka bolja od "Orlova" za kraj grupne faze

Rukometaši Srbije porazom su završili učešće u grupi A na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj. Od "Orlova" bila je bolja selekcija Nemačke, koja je slavila rezultatom 31:23.

'Kauboji' do druge pobede, sigurni protiv Japana

Rukometna reprezentacija Hrvatske slavila je protiv Japana rezultatom 35:27 u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj.

Burić odveo Bosnu u baraž u punom Mejdanu

Rukometaši Bosne i Hercegovine savladali su Švajcarsku rezultatom 21:15 u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj i Danskoj sledeće godine, pa će imati priliku da u baražu izbore plasman na turnir.

Doktor reprezentacije: Ipak računamo na Vujina

Desni bek rukometne reprezentacije Srbije Marko Vujin neće nastaviti takmičenje na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj zbog povrede. Doktor reprezentacije Srbije Slobodan Džudović govorio je o povredi sjajnog beka nemačkog Kila.