Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

18.07.2019 | 20.40 > 20:43

SP U21: Srbija pregazila Ameriku

Mlada rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

Rukometna reprezentacija Srbije U21

RSS

Mlada reprezentacija Srbije ubedljivo je nadigrala Sjedinjene Američke Države u drugom meču na Svetskom prvenstvu i slavila 36:19 (13:9) pa tako upisala drugu pobedu na šampionatu jer je u prvom kolu bila bolja od Japana.

Mučili su se reprezentativci Srbije u prvom poluvremenu, poveli su 4:1, a onda dozvolili Amerikancima da preokrenu i dođu do jedinog vođstva u meču (5:4).

U finišu prvog poluvremena Srbija je ipak došla do prednosti 13:9 i to joj je imigućili da igra sa manjim pritiskom u nastavku kada je, pre svega, popravljena igra u odbrani (samo dva gola za 15 minuta).

U isto vreme je značajno podignuta efikasnost u napadu pa je Srbija u drugom poluvremenu postigla čak 23 gola.

Najefikasniji igrač na meču bio je Nikola Ivanović sa 10 pogodaka, a pratio ga je Jovica Nikolić sa šest. Sjajan je u drugom poluvremenu na golu bio Trnavac koji je na kraju imao osam odbrana.

U selekciji SAD najefikasniji je bio Sebastijan Viler sa pet golova.

Srbija u trećem kolu igra protiv domaćina Španije koja je i jedan od glavnih favorita na turniru. Taj meč igra se u petak od 21 sat uz direktan prenos na Sport Klubu 1.