Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

18.07.2019 | 20.40 > 20:43

SP U21: Srbija pregazila Ameriku

Mlada rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

Rukometna reprezentacija Srbije U21

RSS

Mlada reprezentacija Srbije ubedljivo je nadigrala Sjedinjene Američke Države u drugom meču na Svetskom prvenstvu i slavila 36:19 (13:9) pa tako upisala drugu pobedu na šampionatu jer je u prvom kolu bila bolja od Japana.

Mučili su se reprezentativci Srbije u prvom poluvremenu, poveli su 4:1, a onda dozvolili Amerikancima da preokrenu i dođu do jedinog vođstva u meču (5:4).

U finišu prvog poluvremena Srbija je ipak došla do prednosti 13:9 i to joj je imigućili da igra sa manjim pritiskom u nastavku kada je, pre svega, popravljena igra u odbrani (samo dva gola za 15 minuta).

U isto vreme je značajno podignuta efikasnost u napadu pa je Srbija u drugom poluvremenu postigla čak 23 gola.

Najefikasniji igrač na meču bio je Nikola Ivanović sa 10 pogodaka, a pratio ga je Jovica Nikolić sa šest. Sjajan je u drugom poluvremenu na golu bio Trnavac koji je na kraju imao osam odbrana.

U selekciji SAD najefikasniji je bio Sebastijan Viler sa pet golova.

Srbija u trećem kolu igra protiv domaćina Španije koja je i jedan od glavnih favorita na turniru. Taj meč igra se u petak od 21 sat uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Sestre Bonaventura stoje iza odluke u finalu SP

Sudijski par finala Svetskog prvenstva u rukometu za žene, sestre Šarlot i Julija Bonaventura izjavile su da stoje iza svoje odluke da u sedam sekundi pre kraja meča pokažu crveni karton igračici Španije i dosude sedmerac koji je Holandiji doneo zlato.

Nemice bez poraza pred duel sa Srbijom

U nedeljnim mečevima Svetskog prvenstva u rukometu za žene pobede su ostvarili Rusija, Nemačka i Norveška, dok je jedan meč završen bez pobednika.

SP U21: Hrvatska u polufinalu, SLO stala, Srbija 13.

Rukometna reprezentacija Hrvatske za igrače do 21 godine plasirala se u polufinale 22. Svetskog prvenstva koje se igra u Španiji, pobedom nad Tunisom rezultatom 27:24.

SP U21: Nesrećan poraz Srbije, Slovenci u 1/4 finalu

Rukometna reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) nije uspela da se plasira u četvrtfinale Svetskog šampionata pošto je poražena od selekcije Egipta 30:29.

Najbolniji način da ispadneš iz trke za medalju (VIDEO)

Rukometaši Srbije na nesrećan način su eliminisani u osmini finala Svetskog prvenstva za igrače do 21 godine, pošto su primili golo od Egipta u poslednjim trenucima meča. Pogledajte dramatičan finiš.

SP U21: Debakl Orlića, Hrvati suvereno do Islanda

Porazom od Tunisa 29:23 Srbija je zauzela četvrto mesto u Grupi A i u osmini finala sastaće se sa Egiptom. Hrvatska i petom pobedom potvrdila prvo mesto u Grupi C za okršaj sa Islandom u osmini finala.

SP U21: Hrabri Orlići ostali bez daha, pobeda Slovenije

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u četvrtom kolu Grupe A Svetskog prvenstva za igrače do 21 godine koje se igra u Španiji, pošto je bolja bila Slovenija 30:28.

SP U21: Hrvatska lako sa Bahreinom

Rukometaši Hrvatske do 21 godine ostvarili i četvrtu pobedu na Svetskom prvenstvu u isto toliko mečeva grupne faze. Oni su slavili protiv Bahreina rezultatom 32:23.

SP U21: Poraz Srbije od favorizovane Španije

Mlada rukometna reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

SP U21: Slovenci upisali drugu pobedu

Mlada reprezentacija Slovenije zabeležila je i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

Kauboji pobedili Trikolore i ostali u trci za OI

Rukometna reprezentacije Hrvatske pobedila je Francusku sa 23:20 (11:11) u 3. kolu druge runde takmičenja na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj.

SP: Rusija bolja od Makedonije

Rukometaši Rusije slavili su u razigravanju od 13. do 16. mesta na Svetskom prvenstvu protiv selekcije Makedonije rezultatom 30:28.

Peruničić: Kažu "lepo igrate", a šta ja imam od toga?

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Nenad Peruničić rekao je pred meč trećeg kola grupne faze Svetskog prvenstva u Danskoj i Nemačkoj protiv ekipe Brazila da srpski tim ima svoj način igre.