Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

07.08.2019 | 22.17 > 22:20

SP U19: Portugal posle preokreta dobio Srbiju

Rukometaši Srbije posle pobede nad Brazilom od 30:24, doživeli su neverovatan poraz na Svetskom šampionatu za igrače do 19 godina od Portugala – 22:21 (7:11).

Rukomet

Alex Grimm/Getty Images

Sredinom prvog poluvremena, rukometaši Srbije su uz sjajnu igru u odbrani i lakih golova iz tranzicije vodili sa 7:1. Dobili su prvo poluvreme sa 11:7 i delovalo je da sigurnim koracima idu ka drugoj pobedi, ali...

Ali, sa takvim epilogom se nije složila selekcija Portugala, koja je strpljivo topila prednost, zatim napravila prekret, u završnicu ušla sa dva gola više, a stečeni kapital je ljubomorno sačuvala do kraja meča.

Najefikasniji u sastavu Srbije bili su Danilo Radović sa šest, odnosno Ivan Horvat i Lazar Anđelković sa po četiri gola. Prevagu na tasu Portugala, doneli su Salvador Salvador sa sedam i Martim Košta sa šest golova.

Srbiju u nastavku takmičenja očekuje borba za plasman među 16 najboljih selekcija planete, odnosno dueli sa Islandom, Nemačkom i Tunisom. U narednom kolu, 9. avgusta, Srbija igra protiv Nemačke koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje medalje na planetarnoj smotri.