Alex Grimm/Getty Images

Rukomet

15.08.2019 | 12.01 > 12:03

SP U19: Srbija pobedila Saudijsku Arabiju

Rukometaši Srbije pobedili su Saudijsku Arabiju sa 28:23, pa su na kraju zauzeli 19. mesto na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina.

Rukomet

Najefikasniji u sastavu Srbije bili su Vučko Mrvović sa sedam, odnosno Vanja Nikolić i Uroš Avramović sa po četiri gola. Kod Saudijske Arabije, bolji od ostalih bili su Ajman Alkalif sa sedam i Abdulah Mohamed sa četiri gola. Ambicije rukometaša Srbije su bile da se izbori plasman među 16 najboljih timova planete u grupi sa Nemačkom, Portugalom, Islandom, Brazilom i Tunisom.

Šampionat je počeo dobro, jer je Srbija pobedila Brazil. Zatim je usledio poraz od Portugala sa 22:21, iako su rukometaši Srbije tokom prvog poluvremena imali sedam golova više.

U tom trenutku je usledio potpuni slom. Porazi od Nemačke i Islanda, a zatim u meču odluke za plasman u osminu finala i poraz od Tunisa. Nada da bi rukometaši Srbije u nastavku takmičenja mogli da se bore i sačuvaju čast, srušena je jako brzo u vidu poraza od selekcije Bahreina koja u prvoj fazi takmičenja pobedila jedino selekciju Nigerije.

U poslednjem meču, Srbija je gubila od Saudijske Arabije na poluvremenu sa 14:12, ali u nastavku meča su ipak uspeli da stignu do pobede i spreče potpuni krah, potpuni debakl.

Srbija je u ranom jutarnjem terminu završila učešće na Svetskom prvenstvu pobedom nad Saudijskom Arabijom, a ostale selekcije iz regiona su mečeve za plasman posle poraza u osmini finala igrali nešto kasnije.

Hrvatska nije uspela da se oporavi od neočekivanog poraza od Mađarske. Naime, Hrvati su igrali sjajno u grupnoj fazi, osvojili su prvo mesto u grupi, slovili su za favorita na papiru, ali su Mađari slavili sa 27:23. U borbi za deveto mesto, Hrvati su u izmenjenom sastavu, posle produžetaka i sedmeraca poraženi u borbi za deveto mesto od Japana sa 36:35.

Najefikasniji u sastavu Japana bili su Kosuke Jašuri sa devet i Taiga Cutaje sa osam golova. Kod Hrvatske, raspoloženi za igru u napadu bili su Fran Mileta sa šest, Marin Sinčić i Karpo Sirotić sa po pet golova.

Domaćin Svetskog šampionata, Severna Makedonija je zauzela 13. mesto pošto je u pobedila Argentinu sa 29:26. Najbolji u sastavu Makedonaca koji su u osmini finala poraženi od Portugala, bili su Kristijan Simonoski sa devet, Mihajlo Mladenović sa šest i Marko Božinovski sa tri gola. Kod Argentine, bolji od ostalih bili su Tomas Filjol sa pet i Franko Forti sa četiri gola.

Slovenija je u meču za 15. mesto nadigrala Tunis sa 34:23 koji je sprečio Srbiju da stigne do osmine finala. Najefikasniji u sastavu Slovenije koja je u osmini finala poražena od Egipta bili su Domen Tajnik sa sedam, Staš Slatinek sa šest i Filip Rakita sa pet golova. Kod Tunisa, raspoloženi za igru u napadu bili su Kaled Saidi sa pet i Motez Bubaker sa četiri gola.