Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

22.09.2019 | 18.56

LŠ: Preokret Vardara protiv Porta, poraz Zagreba

Rukometaši Vardara zabeležili su drugu pobedu u B grupi Lige šampiona. Makedonski tim je na svom terenu savladao portugalski Porto sa 32:27, posle preokreta u drugom poluvremenu.

Vardar je jedini tim u grupi koji ima maksimalan učinak u prva dva kola.

Zapravo su gosti mnogo bolje počeli meč, pa su poveli sa 7:5. Iako su domaći uspeli da izjednače na 8:8, Porto je kontrolisao situaciju na terenu. Na poluvremenu su Portugalci vodili sa 16:14.

U nastavku se sve promenilo. Već posle pet minuta je Vardar poveo sa 19:18 golom Kristopansa. Uvećavali su prednost Makedonci u nastavku, pa su na kraju došli do sigurne pobede.

U pobedničkom timu Kristopans i Čupić su postigli po sedam golova, dok je s druge strane najefikasniji bio Brankinjo sa šest.

U grupi A drugi poraz je pretrpeo Zagreb, koji je u gostima izgubio od Olborga 30:20.

Domaće je do pobede predvodio Barthold sa 12 golova, dok je u hrvatskom timu Hrstić dao pet.

U ostalim mečevima dana GOG je savladao ekipu Čehovskije Medvedi sa 38:31, PSG je bio bolji od Segeda sa 30:25, dok je Vive Kjelce pobedio Motor sa 33:26.