LŠ: Brest šokirao Budućnost u Podgorici

Rukomet 5. okt 201920:38 > 20:40
ŽRK Budućnost/D. Starčević

Rukometašice Budućnosti poražene su na svom parketu od francuskog Bresta sa 35:32 (16:17) na startu Lige šampiona.

Najefikasnije u sastavu Bresta koji je sjajno odigrao u drugom poluvremenu bile su Ana Gros sa sedam, Paulina Koatena sa šest, odnosno Monika Kobilinski i Evgenija Minevskaja sa po pet golova. Kod Budućnosti, raspoložene za igru u napadu bile su Đurđina Jauković sa osam, Majda Mehmedović i Jovanka Radičević sa po šest, odnosno Milena Raičević sa pet golova.

Budućnost je bila bolji rival u prvom poluvremenu. Izabranice Dragana Adžića su vodile sa 7:4, 12:9, 14:11, 17:14, ali nisu uspele da slome otpor izuzetno kvalitetne ekipe Bresta, koja je na odmoru imala prihvatljiv minus od samo jednog gola – 17:16. Ono što je bilo evidentno tokom prvog poluvremena, rukometašice Budućnosti su bile opterećene značajem meča i imperativom pobede, a pored toga odbrana nije bila na željenom nivou.

Đurđina Jauković je postigla pet, Majda Mehmedović četiri, a Jovanka Radičević tri gola. S druge strane, velike probleme defanzivnoj postavci šampiona Crne Gore zadavale su Ana Gros sa četiri, odnosno Kalidita Niakate, Evgenija Minevskaja i Monika Kobilinski sa po tri gola.

Iako su nastojale da nametnu igru bez mnogo tranzicije, rukometašice Budućnosti nisu uspele u tome, ali su i pored toga ponovo pobegle na plus tri 21:18. Međutim, Brest je uzvratio udarac, pa je na desetak minuta pre kraja vodio sa 30:27. Bilo je jasno, da će Budućnost morati mnogo agresivnije, mnogo jače, u odbrani pre svega.

Na žalost navijača Budućnosti to se nije desilo. Brest je nastavio da lako nalazi put do gola, s druge strane usledila je serija tehničkih grešaka, pa je na pet minuta pre kraja bilo jasno da bodovi idu u Francusku jer je na semaforu pisalo 33:28 za Brest.
U drugom meču grupe, rumunska Vlčea je pobedila Bitinghajm iz Nemačke sa 34:27.