Martin Rose, Getty Images

Rukomet

13.10.2019 | 18.49 > 18:51

LŠ: Pobeda Rabotnika i poraz Celja

U nedelju je komplatirano četvrto kolo rukometne Lige šampiona. Rabotnik je upisao pobedu dok je Celje poraženo na gostovanju Pari Sen Žermenu.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

U okviru Grupe C, rukometaši Rabotnika konačno su došli do pobede u Ligi šampiona nakon tri poraza na startu. Rabotnik je bio bolji od Rihimen i slavio je 31:30.

Rabotnički je na poluvremenu imao četiri gola prednosti, ali su gosti podigli nivo igre u nastavku pa smo dobili neizvesnu završnicu. Ipak, makedonski tim uspeo je da sačuva gol prednosti i dođe do pobede.

U pobedničkom timu najbolji je bio Vladislav Ostrouško sa osam golova. Sa druge strane najefikasniji je bio Timu Taminen sa šest.

U Grupi A, Celje je na gostovanju Pari Sen Žermenu doživelo i četvrti poraz.

Francuzi su slavili 27:18 nakon prvog poluvremena u kome su se gosti iz Slovenije herojski držali i imali samo dva gola zaostatka.

Ipak, Celje nije moglo da igra istim tempom i u drugom poluvremenu pa je samo sedam postignutih golova za pola sata svakako značilo siguran poraz.

PSŽ je predvodio Nedim Remili sa šest pogodaka, a u Celju je najbolji bio Patrik Leban sa četiri.