Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

13.10.2019 | 21.16 > 21:18

Ništa od EHF kupa, Metaloplastika ispala od Gorenja

Rukometaši Metaloplastike ispali su u drugom kolu kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa, pošto je bolje od njih u dvomeču bilo slovenačko Gorenje.

rukomet lopta

Posle trijumfa u Šapcu 32:24, Gorenje je slavilo i na svom terenu u Velenju u revanšu rezultatom 32:29 i tako na ubedljiv način izborilo plasman u narednu rundu.

Srpski klub se dobro držao u prvom poluvremenu, iako je pred njim bio težak zadatak da nadoknadi minus iz prvog meča, i taj period dobio 16:15. Domaći su, ipak, u nastavku pojačali ritam i preokrenuli.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vlado Matanović sa 11 golova, a pratio ga je Matic Verdinek sa 7.

U redovima Metaloplastike, Viktor Matičić je imao 7 golova, dok je Borivoje Đukić zabeležio jedan manje.