Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

09.11.2019 | 17.15 > 17:17

EHF kup: Jagodina bez šanse u Debrecinu

Rukometašice Jagodine poražene su na gostovanju Debrecinu rezultatom 37:26 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za EHF kup.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

Srpski klub se u duelu sa domaćim timom držao u prvih desetak minuta, a Mađarice su potom preuzele kontrolu i konstantno povećavale prednost. Poslednji trzaji Jagodine viđeni su u finišu prvog poluvremena, kada je prišla na minus jedan, ali se u nastavku meča Debrecin bez problema odvojio.

Najbolja u timu Jagodine bila je Andrijana Tatar sa sedam golova, dok je Marija Agbaba dala jedan manje.

U pobedničkoj ekipi osam pogodaka postigla je Ana Kovač, dok su po sedam dodale Eva Vantara-Kdelemen i Anita Bulat.

Revanš utakmica na programu je sledeće subote od 19 časova u Jagodini, a pobednik dvomeča izboriće plasman u grupnu fazu takmičenja.