Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

09.11.2019 | 17.15 > 17:17

EHF kup: Jagodina bez šanse u Debrecinu

Rukometašice Jagodine poražene su na gostovanju Debrecinu rezultatom 37:26 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za EHF kup.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

Srpski klub se u duelu sa domaćim timom držao u prvih desetak minuta, a Mađarice su potom preuzele kontrolu i konstantno povećavale prednost. Poslednji trzaji Jagodine viđeni su u finišu prvog poluvremena, kada je prišla na minus jedan, ali se u nastavku meča Debrecin bez problema odvojio.

Najbolja u timu Jagodine bila je Andrijana Tatar sa sedam golova, dok je Marija Agbaba dala jedan manje.

U pobedničkoj ekipi osam pogodaka postigla je Ana Kovač, dok su po sedam dodale Eva Vantara-Kdelemen i Anita Bulat.

Revanš utakmica na programu je sledeće subote od 19 časova u Jagodini, a pobednik dvomeča izboriće plasman u grupnu fazu takmičenja.

Pendula

Vise minuta za Sivcev...

Odgovori 1 0

EHF kup: Nant ubedljiv u Velenju

Rukometaši Nanta ubedljivo su pobedili ekipu Gorenja u Velenju u meču 2. kola grupe C EHF kupa rezultatom 35:28 (19:12).

EHF kup: Veliki korak Podravke ka četvrtfinalu

Rukometašice Podravke savladale su Maguru na gostovanju rezultatom 31:29 u petom kolu grupne faze EHF kupa i došle na korak od plasmana u četvrtfinale.

Bliži kući: Milunović stigao u Mađarsku

Nekadašnji ofanzivni vezista Crvene zvezde Luka Milunović karijeru nastavlja u ekipi Debrecina.

Velenjčani u grupi smrti EHF kupa

Nakon kvalifikacija za glavnu fazu EHF kupa, u četvrtak je voljom žreba 16 najboljih timova ovog takmičenja raspoređeno u četiri grupe, koje takmičenje počenju 8. i 9. februara 2020.

Gorenje jedini predstavnik regiona u grupama EHF kupa

Rukometaši Gorenja iz Velenja biće jedini predstavnici regiona u grupnoj fazi EHF kupa, koja startuje u februaru 2020. godine.

EHF Kup: Nekse nosi +4 u Lisabon, Đorđić 7 golova

Rukometarši Neksea su u meču treće runde EHF kupa rezultatom 30:26 na domaćem terenu u Našicama bili bolji od portugalske Benfike u sali OŠ Kralja Tomislava.

EHF kup: Jagodinke u poslednjem kolu kvalifikacija

Rukometašice Jagodine plasirale su u poslednje kolo kvalifikacija za plasman u EHF kup.

Ništa od EHF kupa, Metaloplastika ispala od Gorenja

Rukometaši Metaloplastike ispali su u drugom kolu kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa, pošto je bolje od njih u dvomeču bilo slovenačko Gorenje.

Jagodina u revanšu juri dva gola zaostatka

Rukometašice Jagodine poražene su u prvom meču polufinala kvalifikacija za EHF Kup. Srpske rukometašice pred revanš imaju dva gola zaostatka.

Jagodinkama Superkup Srbije - sve su osvojile

Rukometašice Jagodine osvojile su jedini trofej koji im je nedostajao u klupskim vitrinama. Posle dve šampionske titule i dva osvojena Кupa Srbije, na red je došao i trofej Superkupa osvojen ubedljivo pobedom nad Bekamentom Bukovičkom Banjom 26:16 (11:9).

LŠ: Jagodina zaustavljena u polufinalu

Rukometašice Jagodine nisu uspele da se plasiraju u finale kvalifikacionog turnira za plasman u Ligu šampiona.

EHF kup: Vojvodina deklasirala Lovćen

Rukometaši Vojvodine ubedljivo su pobedili Lovećen sa Cetinja 38:23 (18:7) u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman u EHF kup.

EHF kup: Nemačko finale, Kil i Fikse Berlin za trofej

Poznati su finalisti EHF kupa. Na mečevima Fajnal fora koji se igra u Kilu za titulu će se boriti domaća ekipa i još jedna nemačka, branilac trofeja Fikse Berlin.

EHF kup: Berlinci poslednji učesnici F4

Rukometaši Fikse Berlina poslednji su učesnici fajnl-fora EHF kupa. Oni su danas i u revanšu četvrtfinala savladali Hanover Burgdorf, rezulatom 30:28.

EHF kup: Pirova pobeda Tatabanje, Porto siguran

Rukometaši Tatabanje savladali su danski Holstebro rezultatom 26:23 u revanšu četvrtfinala EHF kupa, ali im to nije bilo dovoljno za plasman na završni turnir u nemačkom Kilu.

EHF kup: Matić na Holstebro, Kolaković sa Portom

U Beču je obavljen žreb za četvrtfinale (plej-of 6 runda) EHF kupa.