Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

10.11.2019 | 16.44 > 20:53

LŠ: Poraz Budućnosti u Francuskoj, pobeda Krima

Posle fenomenalnog meča, slobodno se može reći utakmice za rukometne sladokusce, Brest je pobedio Budućnost sa 32:28 u petom kolu Lige šampiona. Obe ekipe su izborile plasman u drugu fazu.

ŽRK Budućnost

ŽRK Budućnost/D. Starčević

U poslednjem kolu prve faze Lige šampiona, Budućnost na svom terenu igra protiv Bitinghajma, a Brest protiv Vlčee. Ako se ne dogodi veliko čudo, Budućnost će u glavnu rundu elitnog takmičenja u kojoj će se 12 ekipa, podeljenih u dve grupe boriti za mesto u četvrtfinalu preneti četiri, dok će Brest u glavnu rundu ući kao i Đer iz grupe sa kojom Budućnost ukršta, sa maksimalnih osam bodova.

Odmah treba naglasiti da su četiri boda koja gotovo sigurno u rukama ima šampion Crne Gore, zlata vredan kapital, kapital koji Budućnost ako nastavi sa partijama iz prve faze gotovo sigurno vodi u četvrtfinale kao i u prethodne dve sezone. Ali, Budućnost želi da napravi korak dalje.

Najefikasnije u sastavu Bresta bile su Ana Gros i Evgenija Minevskaja sa po šest golova, Pauleta Fopa je postigla četiri, a Monika Kobilinska tri gola. Sandra Toft je imala 15 odbrana. Kod Budućnosti, Emili Sando je imala 11 odbrana, a u napadu, raspložene za igru bile su Jovanka Radičević sa 10 golova, Milena Raičević sa šest, Barbara Lazović sa pet i Tatjana Brnović sa tri gola.

Prvo poluvreme donelo je atomski rukomet. Ljubitelja sporta i rukometa mogli su da uživaju u istinskom spektaklu, u duelu dva tima koja imaju cilj i san da stignu do finalnog turnira Lige šampiona.
Bio je to ujedno i okršaj dva stila igre. Brest insistira na tranzicija, na brzom centru, Budućnost na agresivnoj odbrani, disciplinovanom napadu, ali se Podgoričanke sjajno snalaze i u tranziciji.

Izabranice Dragana Adžića su sjajno otvorile meč, vodile su sa 6:4. Brest na krilima navijača, na krilima izuzetno brzih i kvalitetnih rukometašica preokrenuo na 10:8, a Budućnost uzvratila udarac, pa je na pet minuta pre kraja vodila sa 12:10.

Usledila je igra po principu gol za gol, a na kraju prvog poluvremena Budućnost je vodila sa 15:14. Jovanka Radičević je postigla šest, Milena Raičević tri, Tatjana Brnović, Majda Mehmedović i Barbara Lazović po dva gola. Kod Bresta, Paulet Fopa je postigla tri, Evgenija Minevskaja i Amadin Legatu po dva gola. Emili Sando je na golu Budućnosti imala šest, a Sandra Toft sa druge strane, pet odbrana.

Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu. I dalje smo pratili atomski rukomet, a centralne figure su bile Emil Sando i Sandra Toft koje se pravim bravurama uvećavale broj odbrana na meču. Sredinom drugog dela igre, posle prvog gola na meču inače sjajnog golgetera Đurđine Jauković na semaforu je pisalo 21:21.

Na sedam minuta pre kraja, posle četiri maestralne intervencije Sandre Toft i četiri gola iz tranzicije, Brest je pobegao na 27:23, a bio je to kapital koji je ekipa iz Francuske ljubomorno čuvala do kraja meča.

Rukometašice Krika iz Ljubljane su u gostima savladale češki Most 31:26 i sa 4 boda izbile na drugo mesto grupe D, iza vodećeg Đera koji ima maksimalan učinak 5/0.

Goste je predvodila Nina Zulić sa 10 golova, Polona Barić je dodala 6, a Alja Varagić 5. Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Dominika Zahova sa 8 pogodaka.