Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

10.11.2019 | 19.23 > 20:45

LŠ: Celje nanelo šesti poraz Zagrebu, senzacija u Kilu

Rukometaši PPD Zagreba upisali su i šesti poraz u Ligi Šampiona, bolji je sa 24-22 bio Celje.

PPD Zagreb - Meškov Brest

SEHA Gazprom League

Rukometaši PPD Zagreba sve su dalje od plasmana u osminu finala LŠ nakon što su u susretu 7. kola A grupe izgubili na gostovanju od Celje Pivovarne Laško sa 22-24 upisavši i šesti poraz.

U sudaru s direktnim rivalom za plasman u osminu finala PPD Zagreb je doživeo novi poraz pa je nakon sedam kola ostao na tek jednom bodu osvojenom u prošlom kolu kod Elveruma.

Bila je to čvrsta utakmica s malo golova u kojoj je domaćin vodio praktično tokom celog susreta. Hrvatski prvak je tokom meča samo u dva navrata bio u prednosto i to tokom prvog poluvremena (3-2, 7-6).

Slovenački sastav je u prvom poluvremenu najviše vodio s dva gola prednosti, dok je u drugom delu došao i do tri gola viška. PPD Zagreb je deset minuta prije kraja uspeo da izjednači na 18-18, no Celjani tada prave seriju 3-0 i šest minuta pe kraja pobegli su na 21-18.

Domaćine su do pobede predvodili Josip Šarac sa šest golova, Domen Novak s pet, te Matic Grošelj sa četiri gola, dok su kod Zagreba najefikasniji bili Damir Bičanić sa šest, te Zlatko Horvat i Matej Hrstić sa po četiri gola.

U ostalim susretima ove grupe Barselona je na gostovanju pobedila Olborg sa 34-30, Pik Seged je porazio Elverum sa 32-25, dok je PSG u sredu na gostovanju pobedio Flensburg sa 30-29.

Porto je u Nemčakoj bio bolji od Kila 28:27, a Visla u Poljskoj od Čehovskih Medveda 34:28.