Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

05.12.2019 | 14.05 > 14:10

SP (ž): Norvežanke sa Holandijom za prvo mesto

Rukometašice Norveške pobedile su Angolu u četvrtom kolu grupe A Svetskog prvenstva rezultatom 30:24 i zadržale stoprocentan učinak.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

Norvežanke su prve u grupi sa maksimalnih 8 bodova i u poslednjem kolu igraće protiv Holandije u direktnoj borbi za lidersku poziciju.

Takođe, u zavisnosti od tog duela zavisiće koliko bodova će vicešampionke sveta preneti u drugi krug.

Meč sa Angolom, koja je porazom izgubila sve šanse za ostanak na prvenstvu, rešen je tek pred kraj.

Afrikanke su skoro 50 minuta uspevale da održe ritam za Skandinavkama, ali je Norveška onda dodala gas, pobegla na 25:21 i slavila.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Arntzen sa šest golova, dok je četiri imala Loke. U redovima Angole, Karlos je zabeležila šest, a Kasoma pet.

U ostalim mečevima, DR Kongo - Kina 25:24, Japan - Rusija 23:33, Švedska - Argentina 30:23.

Pobede Danske i Norveške, može li Srbija do polufinala?

Rukometašice Danske pobedile su Holandiju sa 27:24 (14:9) u drugom kolu druge faze Svetskog prvenstva, što je rezultat koji ide Srbiji na ruku, barem kada je reč o plasmanu u polufinale.

Srbija poražena od Norveške posle solidnog poluvremena

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Norveške 28:25 u trećem kolu Svetskog prvenstva za rukometašice.

Obradović: Čekaju nas jako ozbiljne utakmice

Reprezentacija Srbije odigraće svoj treći meč na Svetskom prvenstvu u Japanu protiv selekcije Norveške u utorak od 12.30 časova po srednjeevropskom vremenu. Biće to sudar jedine dve reprezentacije sa maksimalnim učinkom posle dva kola u Кumamotu.

SP: Norveška ubedljiva pred meč sa Srbijom

Rukometašice Slovenije u drugom kolu grupe A Svetskog šampionata u Japanu poražene su od selekcije Norveške rezultatom 36:20.

EP: Norvežanke se vratile u igru, Rumunke sigurne

Ženska rukometna reprezentacija Norveške deklasirala je Holandiju 29:16 u pretposlednjem kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj i tako ostala u konkurenciji za plasman u polufinale.

EP: Vicešampionke sigurne na startu, poraz Norveške

U subotu su na programu bila četiri meča prvog kola grupne faze Evropskog prvenstva za rukometašice koje se igra u Francuskoj. Holandija je pobedila Mađarsku, Nemačka aktuelnog šampiona Norvešku u derbiju runde. Španija je lako slavila protiv Hrvatske.

Francuska na krovu sveta, kraj dominacije Norveške!

Ženska rukometna reprezentacija Francuske osvojila je titulu svetskog šampiona pobedom nad Norveškom rezultatom 23:21 u finalu Svetskog prvenstva u Hamburgu.

SP: Norveška na korak do odbrane titule

Rukometašice Norveške plasirale su se u finale Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu bile bolje od selekcije Holandije.

SP: Rusija i Holandija u 1/4 finalu posle produžetaka

U četvrtfinale Svetskog prvenstva u rukometu za žene plasirale su se selekcije Češke, Rusije, Norveške i Holandije.

Počinje SP: Srpkinje stidljivo pričaju o medalji

U petak uveče duelom grupe D, u kojoj je i Srbija, između reprezentacija Nemačke i Kameruna startuje 23. prvenstvo sveta za rukometašice.

SP: Karabatić srušio Norvežane

Rukometaši Francuske pobedili su Norvešku sa 31:28 u okviru trećeg kola Svetskog prvenstva koje se igra na njihovom terenu.

Norvežanke ostaju na krovu Evrope!

Ženska rukometna reprezentacija Norveške pobedila je Holandiju sa 30:29 i osvojila titulu na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

EP: Holandija i Norveška za titulu

Ženske rukometne reprezentacije Holandije i Norveške sastaće se u finalu Evropskog prvenstva u Švedskoj.

EP: Norveška u polufinalu

Rukometašice Norveške prvi su polufinalisti Evropskog prvenstva, pošto su minimalnim rezultatom savladale Mađarsku 24:23 u drugom kolu Grupe 2 i očuvale maksimalan učinak.

Rukometašice pobedile kombinovani sastav Norveške

Ženska rukometna reprezentacija Srbije startovala je pobedom nad Norveškom sa 35:25 na turniru u češkom Hebu, u okviru priprema za Evropsko prvenstvu.