SP: Crna Gora preko Japana krenula ka OI

Rukomet 8. dec 201911:36 > 11:39
RSCG

Rukometašice Crne Gore pobedile su Japan u prvom kolu glavne runde Svetskog prvenstva sa 30:26, čime su napravile značajan korak ka osvajanju mesta koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Najefikasnije u sastavu Crne Gore bile su Jovanka Radičević sa osam, Majda Mehmedović sa šest, odnosno Tanja Brnović i Milena Raičević sa po četiri gola. Kod Japana, Sasaki i Fudžicu su postigle po šest golova.

Pobedom nad Japanom Crna Gora je, ukoliko se ne dogodi nešto senzacionalno, praktično obezbedila četvrto mesto u grupi i meč za mesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske ige.
Međutim, popularne „lavice“ su u duelima sa Mađarskom, Rumunijom i Španijom pokazale da mogu i više od primarnog cilja, a to je plasman do sedmog mesta.
Slede dueli sa Švedskom, pa sa Rusijom koja je pobedila Rumuniju u prvom kolu glavne runde.
Ljubitelji rukometa u Crnoj Gori još uvek tuguju zbog neverovatnog j nesrećnog poraza od Španije i potajno se nadaju da rukometašice mogu do podviga, da mogu do polufinala.
Protiv Japana Crna Gora nije dozvolila igru po principu trči i šutiraj u prvom poluvremenu. Brzo je pobegla na 7:2, vodila sa 10:5, na odmor uz pet golova Jovanke Radičević i po dva Majde Mehmedović, Tanje Brnović, Jelene Despotović i Milene Raičević otišla sa viškom od tri gola -14:11.
Za samo desetak minuta igre u nastavku sve je krenulo iz početka jer je na semaforu pisalo 16:16. Crna Gora je ponovo pobegla na 22:19, ali je Japan izjenačio na sedam minuta pre kraja -23:23.
Svesne da ulaze u ozbiljan problem, izabranice Pera Johansona su pojačale stepen agresivnosti u odbrani, ponovo pobegle na 27:24, a zatim privele meč uspešno kraju.
Kristalno je jasno da će u narednom meču protiv Švedske, ako žele, a žele pobedu, rukometašice Crne Gore morati da odigraju mnogo bolje.