Crnogorci pred Srbiju: Odbrana je ključ uspeha

Rukomet 10. jan 202020:49 > 20:53
RSCG

Rukometaši Crne Gore odlučni u nameri da se bore za svaku loptu, svaki pedalj terena, čekaju utakmicu sa Srbijom u drugom kolu šampionata Evrope. Meč se igra u subotu sa početkom u 18 časova i 15 minuta.

Crna Gora je u prvom kolu, posle odličnog prvog poluvremena kojeg je dobila sa 13:12, poražena od Hrvatske, dok je Srbija doživela neuspeh u duelu sa Belorusijom – 35:30.

Potrebno je da se restartujemo, da pogledamo neke stvari koje smo lošije uradili protiv Hrvatske i da se fokusiramo na meč sa Srbijom. Odbrana će biti ključ. Biće to duel dve selekcije kojima je defanziva jača strana. Ko bude bolje odradio zadatke u odbrani, stići će do pobede. Veliki uticaj na konačni epilog će imati i golmani. Ponavljam, očekuje tvrdu, čvrstu i neizvesnu utakmicu, a ljudski i sportski je da se nadam pobedi ekipe koju vodim”, naglasio je selektor Crne Gore Zoran Roganović i nastavio:

Očekujem i bolju igru u napadu u odnosu na meč protiv Hrvatske. Mnogo smo grešili u situaciji kada je rival prešao na zonsku odbranu 5-1, ali sumnjam da ćemo imati taj problem protiv Srbije, koja igra klasičnu formaciju 6-0. Moramo da vodimo računa o isključenjima, koje bi trebalo da svedemo na najmanju moguću meru„,

Bek Stevan Vujović postigao je dva gola u porazu od Hrvatske 27:21 u prvom meču na šampionatu Evrope. Protiv Srbije, očekuje da kompletna ekipa odigra na visokom nivou od prvog do poslednjeg minuta, a nada se igri koju je Crna Gora prikazala u prvom poluvremenu meča protiv Hrvatske.

RSCG

Odmah posle meča sa Hrvatskom smo gledali snimak utakmice. Bili smo pametni u prvom poluvremenu. U nastavku smo popustili, ishitreno donosili odluke i to nas je koštalo poraza. Video sam da je Duvnjak rekao da smo bili pametniji od njih u prvom delu. Oni su u drugom bili pametniji od nas i to je to. Uvodnih deset minuta drugog poluvremena bili su odlučujući. To nam se često dešava. Posle odigranog dobrog poluvremena, kao da se malo zasitimo i kao da ne znamo da utakmica traje dok sudija ne odsvira kraj. Očekuje nas jako težak meč protiv Srbije. Radi se o selekciji koja je pokrivena na svim pozicijama, imaju dobre šutere, dobre pivotmene, brza krila, dobre golmane, sjajno se snalaze u tranziciji. Moramo biti pametni i agresivni, a slažem se da ključ uspeha leži u odbrani koja mora da bude na vrhunskom nivou od prvog do poslednjeg minuta”, naglasio je Stevan Vujović.

U duelu sa Hrvatskom, levo krilo Aleksandar Bakić debitovao je na velikim takmičenjima, postigao je dva gola, odigrao sjajno u odbrani, pokazao da je zaista svetla budućnost crnogorskog rukometa.

Zaboravili smo poraz od Hvatske, iako je ostao mali žal jer smo posle sjajnog prvog poluvremena dozvolili rivalu da se vrlo brzo odvoji u nastavku, kazni naše greške i stigne do pobede. Fokusirani smo na duel sa Srbijom i znamo da nas čeka, jako težak duel. Očekujem da ćemo svih 60 minuta odigrati kao što smo igrali u prvom poluvremenu meča sa Hrvatskom. Ukoliko uspemo u tome, a verujem da hoćemo, kao i svi u timu, verujem u pozitivan ishod“, naglasio je Aleksandar Bakić.

Duel Crne Gore i Srbije počeće u 18 časova i 15 minuta, dok će u drugom meču grupe, sa početkom u 20 časova i 30 minuta, snage odmeriti Hrvatska i Belorusija.