Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

14.01.2020 | 22.23 > 22:26

Norvežani nepogrešivi, Švedska slomila Poljsku

U trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za rukometaše pobede su ostvarile selekcije Švedske, Norveške i Češke.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

Švedska je savladala Poljsku rezultatom 28:26.

Šveđani su tako upisali drugi trijumf u grupi F i uz Slovence su se plasiral u drugi krug takmičenja.

Poljska na ovom šampionatu nije okusila slast pobede i na začelju je tabele te grupe.

Norvežani su upisali i treći trijumf u grupi. Bez mnogo muke savladali su Portigal 34:28.

Iz grupe D u drugi krug će upravo Norveška i Portugal, takmičenje završavaju Francuska i Bosna i Hercegovina.

Česi su bili sigurni protiv Ukrajine 23:19.

To je druga pobeda za češki tim i uz Austrijance u grupi B, idu dalje.

Bez plasmana u drugi krug ostaju Severna Makedonija i Ukrajina.

EHF

Komentari (2)

Takse26

Ova Norveska je masina.Ako budu igrali ovako i dalje osvajaju zlato.A Portugal je dosta pokazao nisu se predavali do zadnjeg minuta,zelim im svu srecu u daljoj fazi.

Odgovori 5 0

junk

@Takse26 - I ja mislim da ga osvajaju. Sad ili nikad,jaki su kao zemlja. Jedino im mozda Spanija pomrsi konce.

2 0

SP: Crna Gora preko Japana krenula ka OI

Rukometašice Crne Gore pobedile su Japan u prvom kolu glavne runde Svetskog prvenstva sa 30:26, čime su napravile značajan korak ka osvajanju mesta koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Čelendž Kup: AEK i Madeira jaki za Vogošću i Maribor

Rukometaši Vogošće i Maribora doživeli su poraze u prvim mečevima šesnaestine finala Čelendž Kupa.

Obradović saopštio spisak - zašto nema Andree?

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Ljubomir Obradović saopštio je spisak igračica na koje računa u duelima sa selekcijama Švajcarske i Slovačke na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Pušica i Ilić: Puna hala je motiv više

Rukometaš Srbije Miljan Pušica rekao je pred meč protiv Hrvatske u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. gdine da očekuje da srpski tim pruži još jednu dobru partiju, naročio u odbrani.

Červar: Neće biti lako u Beogradu

Selektor hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar rekao je pred kvalifikacioni dvomeč za Evropsko prvenstvo protiv Srbije da je atmosfera u timu dobra uprkos povredama koje su mučile njegove izabranike.

Peruničić objavio širi spisak pred Hrvatsku

Selektor muške reprezentacije Srbije Nenad Peruničić objavio je spisak igrača na koje računa u duelima sa Hrvatskom u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Jakobsenova magija i "dupla vetrenjača"

Rukometaši danskog GOG-a su u drugom kolu grupe D EHF kupa pobedili španski Granoljers rezultatom 34:26 (17:13), a utakmicu su obeležila i dva sjajna poteza igrača domaćih Emila Jakobsena.

Novi poklon paketić: EHF kup na Sport Klubu

Ljubitelji rukometa uživaće ove sezone uz Sport Klub, pošto će moći da prate prenose EHF kupa.

SP: Rusija bolja od Makedonije

Rukometaši Rusije slavili su u razigravanju od 13. do 16. mesta na Svetskom prvenstvu protiv selekcije Makedonije rezultatom 30:28.

Đina Jauković za SK: Idemo dalje, želimo F4 i OI

Rukometašice Crne Gore nisu uspeli da snove pretvore u javu. Sanjale su medalju na Evropskom šampionatu u Francuskoj, a zauzele su deveto mesto. Oni koji nisu pratili šampionat, odmah će reći – neuspeh!

Krpež Šlezak najbolji strelac EP

Kapiten reprezentacije Srbije Katarina Krpež Šlezak najbolji je strelac Evropskog prvenstva u Francuskoj, na kome je domaćin turnira osvojio titulu šampiona Starog kontinenta.

Francuskinje i na evropskom tronu, Rusija pala u finalu

Rukometašice Francuske nove su šampionke Evrope. Aktuelne svetske šampionke su u evropskom finalu nadigrale selekciju Rusije rezultatom 24:21.

EP: Danska ugasila san Crne Gore o polufinalu

Rukometašice Crne Gore poražene su od Danske sa 24:23, pa je san o plasmanu u polufinale ugašen i pre meča između Srbije i Francuske. Popularnim “lavicama” je trebala pobeda Srbije, da su uspele da savladaju Dansku, ali...

EP: Nemice otpisale Špankinje, Norvežanke se bude

Ženska rukometna reprezentacija Nemačke savladala je Španiju rezultatom 29:23 (17:9) u meču prvog kola grupe II druge faze Evropskog šampionata u Francuskoj.

EP: Francuska deklasirala Crnu Goru

Rukometašice Crne Gore doživele su poraz u poslednjem kolu prve faze takmičenja na evropskom šampionatu. Francuska je slavila sa 25:20, a Crna Gora i pored poraza, zajedno sa Rusijom i Francuskom ide u drugu fazu takmičenja.

EP: Srpkinje sjajne protiv Danske, dalje sa dva boda

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je u trećem kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj Dansku rezultatom 30:25, pa će u narednu fazu preneti dva boda osvojena na ovom meču.