EP: Ispao još jedan favorit, Danska ide kući

Pored Francuske još jedan velikan svetskog rukometa je ispao. Aktuelni svetski šampion Danska nije se plasirala u drugu fazu, pošto je u Grupi E završila iza Mađarske i Islanda.

Mikkel Hansen

Martin Rose/Getty Images

Posle minimalnog poraza od Islanda i remija sa Mađarskom, Danskoj je jedino odgovaralo da Island pobedi u duelu sa Mađarskom za prvo mesto. Prvo poluvreme derbija grupe išlo je kao po notama kraljevića. Posle startnih 3:0 za Mađare Islanđani su preokrenuli i imali sigurnih tri gola viška. Na početku drugog dela imali su i četiri gola prednosti 14:10, ali je onda usledio veliki pad. Do kraja utakmice postigli su samo četiri gola, a Mađari kojima je ova utakmica bili od presudne važnosti za plasman u drugu fazu čak 14 puta su tresli njihovu mrežu i na kraju došli do velike pobede 24:18.

Kod pobednika najefikasniji bio je Benče Banhidi sa osam golova, dok su na drugoj strani Palmarson i Sigurdson po četiri puta tresli mrežu rivala.

Danska je ipak pobedom završila šampionat, pošto je savladala Rusiju 31:28.

Mađarska je završila na prvom mestu Grupe E sa pet bodova, Island je drugi sa četiri i ove dve ekipe idu u drugu fazu. Tamo Mađari prenose dva boda, Island nijedan, a još će u novoformiranoj Grupi 2 igrati Norveška, Slovenija koje prenose po dva boda, kao i Švedska i Portugalija koje ne prenose bodove.

Hrvati pobedili Austrijance, a onda ih oduševili gestom

Hrvatska rukomentna reprezentacija pobedom protiv Austrije otvorila je drugi krug Evropskog prvenstva, a impresionirala nije samo obranom, već i ponašanjem nakon meča.

Drugi korak Hrvatske ka polufinalu

Rukometaši Hrvatske savladali su domaćina Austriju 27:23 (13:8), u prvom meču druge runde Evropskog prvenstva. Pobede su upisale i Nemačka i Španija.

Lazarovu nije lako: Bogatstvo je imati ovakve navijače

Rukometna reprezentacija Makedonije porazom od selekcije Austrije u poslednjem kolu grupne faze takmičenja ostala je bez plasmana u drugi krug Evropskog prvenstva.

Slovenija u drugom krugu, Makedonci razočarali, BiH 0/3

Reprezentacija Slovenije u poslednjem kolu grupe F Evropskog šampionata pobedila je selekciju Švajcarske rezultatom 29:25 (16:10) i tako definitivno obezbedila plasman u drugi krug.

EP: Danci pred eliminacijom

Rukometne reprezentacije Danske i Mađarske igrale su nerešeno 24:24 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Malmeu, što znači da su svetski i olimpijski šampioni u nezgodnoj poziciji pred poslednju rundu. To je ujedno bio prvi remi na ovogodišnjem prvenstvu.

Srbija porazom od Hrvatske završila EP

Rukometaši Srbije porazom su završili učešće na Evropskom prvenstvu. Izabranici Nenada Peruničića izgubili su od Hrvatske 24:21 u poslednjem meču grupe A.

Kraj za Crnogorce: Belorusija ide u drugu fazu

Rukometaši Belorusije pobedili su Crnu Goru sa 36:27 (17:11) i više nego zasluženo izborili plasman u drugu fazu šampionata Evrope.

"Nema najboljih, nemamo navijače, kad vidim Hrvate..."

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Nenad Peruničić je u razgovoru za hrvatske medije istakao da je odbijanje najboljih igrača da obuče državni dres jedan od najvećih problema.

Francuzi eliminisani sa EP, druga pobeda Slovenije!

Rukometna reprezentacija Slovenije u 2. kolu grupe F pobedila je selekciju Švedske u Geteborgu rezultatom 21:19 (10:9) i gotovo izvesno obezbedila plasman u drugu fazu prvenstva Evrope.

EP: Češka bolja od Severne Makedonije

Muška rukometna reprezentacija Češke pobedila je selekciju Severne Makedonije rezultatom 27:25 u utakmici drugog kola grupe B Evropskog prvenstva.

EP: Španija prošla dalje, porazi Danske i Rusije

Pored mečeva odigranih u Grupi A, drugo kolo odigrano je i u Grupi C, a u Grupi E odigrano je prvo kolo.

Roganović: Hrvatska arhivirana, biće teško sa Srbijom

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Hrvatske sa 27:21 u prvom kolu šampionata Evrope, iako su prvo poluvreme dobili sa 13:12. Ali, u nastavku, favorit je pokazao zašto je imao tu ulogu pre meča.

Zelenović: Moramo da dignemo glavu

Srpski rukometaš Nemanja Zelenović rekao je posle poraza od Belorusije na startu Evropskog prvenstva u Gracu da veruje da je njegov tim mogao bolje, ali da je sreća što ga čekaju još dve utakmice na šampionatu.

EP: Hrvatska slomila Crnu Goru u drugom delu

Rukometaši Hrvatske pobedili su u prvom kolu šampionata Evrope selekciju Crne Gore sa 27:21 (12:13), a pitanje pobednika je rešeno u drugom poluvremenu.

Peruničić: Ekipa je ogledalo trenera

Selektor srpskih rukometaša Nenad Peruničić rekao je posle poraza od Belorusije na startu Evropskog prvenstva da njegov tim nije odigrao na nivou na kojem je trebalo i da je zasluženo izgubio.

Ilić: Promašili smo previše zicera

Rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od Belorusije, a opšti je utisak da su neuspehu kumovali brojni promašeni ziceri.