Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

18.01.2020 | 22.20 > 22:22

EP: Hrvati kroz dramu do polufinala!

Rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je Nemačku rezultatom 25:24 u trećem kolu druge faze Evropskog prvenstva u Beču i na taj način izborila plasman u polufinale.

Domagoj Duvnjak, Igor Karačić

Martin Rose/Getty Images

Junak trijumfa ‚Kauboja‘ bio je Igor Karačić, koji je postigao gol minut i po pre kraja, da bi u samom finišu Marin Šego odbranio zicer Janika Kolbahera.

Mnogo preokreta viđeno je tokom 60 minuta igre, ali su Nemci tokom većeg dela susreta vodili. U nekoliko navrata su imali i pet golova prednosti, a Hrvati su u poslednjih nekoliko minuta uveli utakmicu u egal, dva puta su se vraćali posle vođstva rivala. Golom Karačića su prvi put poveli još od četvrtog minuta, kada su vodili 2:1.

Karačić je bio najefikasniji na utakmici sa sedam pogodaka, dok je Domagoj Duvnjak dodao pet. Na drugoj strani, po četiri gola imali su Uve Henshajmer, Timo Kastening, Tobijas Rajhman i Filip Veber.

Na taj način, Hrvati su došli do treće pobede u drugoj fazi, zahvaljujući su dva kola pre kraja obezbedili mesto u polufinalu. U narednom kolu se sastaju sa Češkom, a zatim sa Španijom, sa kojom će se izvesno boriti za prvu poziciju u grupi.

Španci su takođe zadržali maksimalni skor pobedom nad Austrijom 30:26 i izborili polufinale. ‚Crvena furija‘ je tu utakmicu rešila u drugom poluvremenu, pošto se u prvih pola sata igre selekcija jednog od domaćina šampionata još držala, a u nekoliko navrata je imala i gol prednosti. Najveća razlika u korist Španaca bila je plus šest, ali je reprezentacija Austrije i pre toga izgubila šansu da se vrati u meč.

Najbolji u trijumfu Španije bio je Horhe Makeda sa šest golova, dok se na drugoj strani istakao Janko Božović sa pet.

U jedinoj preostaloj utakmici drugog kola treće faze grupe i Belorusi su savladali Češku 28:25, uz šest golova Mikite Vailupaua, dok se u poraženom timu istakao Ondrej Ždrahala sa sedam pogodaka.

Posle takvog raspleta, Španci i Hrvati imaju po šest bodova, a prate ih Nemačka, Austrijua i Belorusija sa po dva, dok je Češka poslednja bez ijednog boda.

Komentari (22)

ZG

Samo ti budi ubeđen.

Odgovori 0 0

Manolito Sasic

Prokopov poraz forsiranjem Kühna i igrom sa tri pivota u odbrani čime sebi uzimaš do tad nwjjače oružje a to je brza igra prema napred. Sami krivi, srećno komšijama. Mada sam još uvek ubeđen da slo-nor igraju finale

Odgovori 2 4

MONTEVIDEO

SRBIJA bre...

Odgovori 3 11

Lekićeva se vraća za olimpijske kvalifikacije

Selektor srpskih rukometašica Ljubomir Obradović objavio je širi spisak igračica na koje računa u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju, kao i Evropsko prvenstvo.

Perun: Neka izađu i kažu što neće da igraju za Srbiju!

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Nenad Peruničić mesec dana posle razočaravajućeg izdanja na Evropskom prvenstvu podneo je ostavku i otvorio dušu pred novinarima.

Červar se oprostio srebrom: Više neću voditi Hrvatsku

Posle završetka Evropskog prvenstva, selektor rukometne reprezentacije Hrvatske Lino Červar saopštio je da napušta tu poziciju.

Duvnjak se rasplakao ispred kamere; Karačić: Plačemo...

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je 22:20 protiv Španije u finalu Evropskog prvenstva.

Hrvatska nije izdržala - Španija ponovo prvak Evrope

Rukometna reprezentacija Španije odbranila je titulu šampiona Evrope pošto je u finalu u Stokholmu pobedila selekciju Hrvatske rezultatom 22:20 (12:11).

Duvnjak i Karačić u idealnom timu EP

Evropska rukometna federacija (EHF) izabrala je idealan tim Evropskog prvenstva, a u njemu se nalaze dvojica hrvatskih reprezentativaca, kao i jedan slovenački rukometaš.

Nemci bolji od Portugala za peto mesto

Rukometaši Nemačke osvojili su peto mesto na Evropskom prvenstvu, pošto su savladalu Portugal rezultatom 29:27.

Vujović sa igračima proslavio pobedu Hrvatske (VIDEO)

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobedom u dramatičkom mečui protiv Norveške plasirala se u finale Evropskog prvenstva, a uspeh državnog tima proslavili su i igrači PPD Zagreba i njihov trener Veselin Vujović.

Červar: Rukomet nije umro, tu je

"Deset godina nismo bili u finalu. Rukomet nije umro", rekao je selektor reprezentacije Hrvatske Lino Červar nakon plasmana njegove reprezentacije u finale Evropskog prvenstva.

Nova drama, četiri produžetka i finale EP za Hrvatsku

Rukometna reprezentacija Hrvatska plasirala se u finale Evropskog prvenstva pobedom protiv Norveške 29:28 nakon četiri produžetka.

EP: Norvežani i Hrvati najavljuju rukometni rat

Raste tenzija u Stokholmu pred polufinalne okršaje na Evropskom prvenstvu u rukometu, čija će se završnica odigrati na fudbalskoj „Tele2 Areni”, pred 20 hiljada gledalaca.

EP: Pobeda Norveške, Slovenija na Španiju

U polufinalu Evropskog prvenstva u rukometu snage će posle dramatičnog poslednjeg kola odmeriti Norveška i Hrvatska, odnosno Španija i Slovenija, a borbe za mesto u finalu su na programu 24. januara.

EP: Slovenija u polufinalu, Hrvatska druga u grupi!

Rukometaši Hrvatske u velikom derbiju Grupe I uspeli su da nadoknade minus od pet golova, stignu do remija protiv Španije – 22:22, ali su tako osvojili drugo mesto u grupi.

Vuković: Hrvati su drugi svet za sve na Balkanu

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i selektor Srbije Veselin Vuković smatra da je selekcija Hrvatske ubedljivo najbolja na Balkanu.

Slovenci na korak do polufinala EP!

Rukometaši Slovenije pobedili su selekciju Portugalije sa 29:24 u grupi 2 Evropskog prvenstva, a posle trijumfa Švedske protiv Mašarske 24:18 na korak su do plasmana u polufinale.

"Za Hrvatsku se uvek gine, idemo po prvo mesto"

Hrvatski rukometaš David Mandić rekao je da očekuje težak meč protiv Španije na Evropskom prvenstvu. Biće to okršaj za prvo mestu u grupi drugog kruga šampionata Starog kontinenta, a obe ekipe su već izborile plasman u polufinale.