EP: Mađarska bolja od Slovenije, Norveška sigurna

Rukomet 19. jan 202017:49 > 17:51
Martin Rose, Getty Images

Rukometna reprezentacija Slovenije poražena je od Mađarske u meču drugog kola druge faze Evropskog prvenstva - 29:28 (13:16).

Alex Grimm, Getty Images Sport

Slovenija je doživela prvi poraz u drugoj fazi Evropskog prvenstva ispustivši tri gola prednosti iz prvog poluvremena u nastavku. Mađarska je slavila 29:28.

Imali su Slovenci tri gola prednosti na poluvremenu, ali se ispostavilo da to nije dovoljno da se upiše i druga pobeda u drugoj fazi takmičenja.

Mađarska je u poslednjih pet minuta meča ušla sa prednošču od tri gola, ali je Slovenija uspela da učini veoma uzbudljivom završnicu meča, ali dalje od gola razlike nije uspela da priđe jer je Mađarska u poslednjih minut uspešno čuvala loptu pa nije dozvolila priliku Slovencima ni da pokušaju da dođu do izjednačenja.

Mađarsku je sa devet golova predvodio Bence Banhidi, sa šest golova je pratio Patrik Ligetvari.

U reprezentaciji Slovenije najefikasniji je bio Jure Dolenc sa osam golova.

U nedelju su pobede u mečevima drugog kola u Grupi 2 upisali i Island i Norveška.

Norveška je bila bolja od Švedske 23:20 (12:8) dok je Islad savladao Portugaliju 28:25 (14:12).

Norveška sada na prvom mestu ima šest bodova, slde Mađarska i Slovenija sa po četir dok Island i Portugalija imaju po dva. Švedska je jedina bez bodova.

U trećem kolu sastaju se Norveška – Island, Mađarska – Švedska i Portugalija – Slovenija.