Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

25.01.2020 | 17.25 > 17:27

Nemci bolji od Portugala za peto mesto

Rukometaši Nemačke osvojili su peto mesto na Evropskom prvenstvu, pošto su savladalu Portugal rezultatom 29:27.

Julius Kuehn

Martin Rose, Getty Images

Prilično ujednačena borba vodila se u Tele2 areni u Stokholmu, ali su Nemci uspeli da na poluvreme odu sa golom prednosti - 14:13.

I u drugom delu je bolja koncentracija Nemaca bila presudna. Koristili su greške u odbrani, a tako i u drugom poluvremenu bili bolji - 15:14.

Najbolji u trijumfu Nemačke bio je Kun sa šest golova, a pratio ga je Gola, koji je četiri puta bio precizan.

U redovima Portugala istakli su se Ernandes i Feras sa po četiri gola.

Novi termini baraž mečeva za SP i turnira za OI

Čelnici EHF imali su pune ruke posla kako bi u novonastaloj situaciji doneli odluke o nastavku takmičenja u Ligi šampiona, EHF Kupu, kvalifikacijama za EP, baraž mečevima za SP i kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Crni EHF scenario: Vardar bez borbe predaje titulu?

U trenutku kada se ceo svet, a posebno Evropa, bori sa širenjem koronavirusa, gotovo niko ne zna sa sigurnošću kako će se i kada završiti sportska takmičenja.

Podravka na korak do polufinala EHF Kupa

Rukometašice hrvatske Podravke slavile su u prvom četvrtfinalnom meču EHF Kupa protiv nemačkog Tiringera rezultatom 27:23.

Dolonec vodio Barselonu protiv Celja

Dva meča grupne faze rukometne Lige šampiona odigrana su u nedelju. Barselona je opravdala ulogu favorita i savladala Celje u Celju, dok je Vesprem pred svojim navijačima trijumfovao protiv Monpeljea u uzbudljivom meču.

Lekićeva se vraća za olimpijske kvalifikacije

Selektor srpskih rukometašica Ljubomir Obradović objavio je širi spisak igračica na koje računa u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju, kao i Evropsko prvenstvo.

Perun: Neka izađu i kažu što neće da igraju za Srbiju!

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Nenad Peruničić mesec dana posle razočaravajućeg izdanja na Evropskom prvenstvu podneo je ostavku i otvorio dušu pred novinarima.

Duvnjak se rasplakao ispred kamere; Karačić: Plačemo...

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je 22:20 protiv Španije u finalu Evropskog prvenstva.

Hrvatska nije izdržala - Španija ponovo prvak Evrope

Rukometna reprezentacija Španije odbranila je titulu šampiona Evrope pošto je u finalu u Stokholmu pobedila selekciju Hrvatske rezultatom 22:20 (12:11).

Duvnjak i Karačić u idealnom timu EP

Evropska rukometna federacija (EHF) izabrala je idealan tim Evropskog prvenstva, a u njemu se nalaze dvojica hrvatskih reprezentativaca, kao i jedan slovenački rukometaš.

Vujović sa igračima proslavio pobedu Hrvatske (VIDEO)

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobedom u dramatičkom mečui protiv Norveške plasirala se u finale Evropskog prvenstva, a uspeh državnog tima proslavili su i igrači PPD Zagreba i njihov trener Veselin Vujović.

EP: Pobeda Norveške, Slovenija na Španiju

U polufinalu Evropskog prvenstva u rukometu snage će posle dramatičnog poslednjeg kola odmeriti Norveška i Hrvatska, odnosno Španija i Slovenija, a borbe za mesto u finalu su na programu 24. januara.

EP: Slovenija u polufinalu, Hrvatska druga u grupi!

Rukometaši Hrvatske u velikom derbiju Grupe I uspeli su da nadoknade minus od pet golova, stignu do remija protiv Španije – 22:22, ali su tako osvojili drugo mesto u grupi.

Vuković: Hrvati su drugi svet za sve na Balkanu

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i selektor Srbije Veselin Vuković smatra da je selekcija Hrvatske ubedljivo najbolja na Balkanu.

Slovenci na korak do polufinala EP!

Rukometaši Slovenije pobedili su selekciju Portugalije sa 29:24 u grupi 2 Evropskog prvenstva, a posle trijumfa Švedske protiv Mašarske 24:18 na korak su do plasmana u polufinale.

"Za Hrvatsku se uvek gine, idemo po prvo mesto"

Hrvatski rukometaš David Mandić rekao je da očekuje težak meč protiv Španije na Evropskom prvenstvu. Biće to okršaj za prvo mestu u grupi drugog kruga šampionata Starog kontinenta, a obe ekipe su već izborile plasman u polufinale.

Hrvati srušili Čehe u poslednjoj sekundi za polufinale

Rukometna reprezentacija Hrvatske slavila je u meču trećeg kola drugog kruga takmičenja na Evropskom prvenstvu protiv selekcije Češke rezultatom 22:21 i izborila plasman među četiri najbolje ekipe.