LŠ: Kilu veliki derbi i direktno mesto u četvrtfinalu

Rukomet 12. feb 202020:32 > 20:38
Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Rukometaši Kila u derbiju 12. kola Lige šampiona pred svojim navijačima pobedili su Telekom Vesprem rezultatom 29:28 (15:15) i dva kola pre kraja prvog dela takmičenja obezbedili prvo mesto u grupi B i direktan plasman u četvrtfinale.

Nemački velikan ima 20 bodova, četiri više i bolji međusobni skor od Mađara koje su savladali i u prvoj utakmici (37:31).

Gosti su do polovine prvog poluvremena bili bolji rival i u tri navrata imali su dva gola viška, ali je Kil nošem frenetičnom podrškom sa tribina brzo izjednačio i na odmor otišao sa egal rezultatom – 15:15.

Nemačka ekipa je mnogo bolje počela drugo poluvreme i kod rezultata 21:17 prvi put imala je četiri pogotka viška. Vesprem je uspeo da se vrati, četiri puta je bio na minus jedan, poslednji u 59. minutu kada je Vuko Borozan pogodio za 29:29. Kil je ipak izdržao sve nalete gostiju i utakmicu priveo kraju.

Niklas Ekberg je predvodio Kil sa 8 golova, jedan manje postigao je Jendrik Pekeler, a Miha Zarabec 4. U četvrtom porazu mađarske ekipe Andreas Nilson i Borozan su zabeležili po 5 pogodaka, a Petar Nenadić 2. Srpski golman Vladimir Cupara imao je 9 odbrana.