Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

15.02.2020 | 21.26 > 21:29

Vardar obezbedio plasman u 1/8 finala, poraz Zagreba

U subotu se igralo pet mečeva 12. kola grupne faze Lige šampiona, a igrači makedonskog Vardara pobedom nad Motorom iz Zaporožja obezbedili su plasman u Top 16 fazu elitnog takmičenja.

Vardar

Getty Images/Juergen Schwarz

Vardar

Vardar je slavio 38:28 u dvorani Jane Sandanski, a najbolji u skopskom timu bio je Skube Stas sa 8 golova, dok je 6 imao hrvatski reprezentativac Ivan Čupić. Rusi Timur Dibirov i Sergej Gorbok postigli su po 5 pogodaka.

U poraženoj ekipi 6 golova imao je Baris Puhovski, dok su po 5 zabeležili Aidenas Malasinkas i Zahar Denisov.

Tom pobedom Vardar je došao do 11 bodova, prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza, što mu je trenutno dovoljno da obezbedi plasman u osminu finala takmičenja, dok je Motor poslednji sa četiri boda.

Vive Kjelce je sa 30:25 bio bolji od Porta, pa je takođe obezbedio plasman u osminu finala LŠ, dok je Porto veoma blizu obezbeđivanja šestog mesta i plasmana u osminu finala.

U istoj grupi Monpelje je sa 30:26 savladao Meškov Brest – Francuzi su posle druge pobede u nizu obezbedili plasman u 1/8 finala, dok je beloruska ekipa i dalje van mesta koja vode u nastavak takmičenje.

U grupi A Flensburg je obezbedio prolaz dalje pobedom Elveruom 34:28, a u poslednjem meču dana Barselona je kod kuće sa 32:23 bila bolja od PPD Zagreba, koji je na samo tri boda.