Liga šampiona: Segedin bolji od PSŽ, novi poraz Celja

Poslednja dva meča grupne faze rukometne Lige šampiona odigrana su u nedelju. Pobede su upisali Alborg i Segedina.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

Rukometaši Alborga slavili su na svom parketu protiv Celja 28:24 (13:9). Celju je ovo četvrti vezani poraz.

Alborg je od starta uspostavio kontrolu nad utakmicom nakon što je poveo 4:0 i u nastavku samo rutinski održavao prednost koja je u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena išla i do šest golova razlike.

Nije se mnogo toga menjalo ni u drugom poluvremenu, a kada se primakao kraj utakmice domaći su se malo opustili pa je u poslednjih par minuta Celje prišlo na dva pa i na jedan gol razlike, ali je Alborg ipak slavio prilično ubeljivo.

Najbolji u Alborgu bili su Sebastijan Barthold i Mark Marčer sa po pet golova. U Celju su se istakli Kristijan Horzen i Patrik Leban takođe sa po pet golova.

Segedin je pred svojim navijačima savladao Pari Sen Žermen 32:29 (15:18).

Do polovine drugog poluvremena Pari Sen Žermen je vodio u ovom meču, početkom drugog dela igre čak i sa šest golova u jednom trenutku.

Ipak, u nastavku je domaći tim podigao nivo igre i uspeo da dođe do preokreta i trijumfa u borbi za drugo mesto na tabeli.

Segedin su predvodili Džon Kaneljas sa deset i Mario Šoštarić sa šest golova. U poraženom timu najbolji su bili Mikel Hansen sa sedam i Nedim Remili sa šest golova.

Direktno su se u četvrtfinalu našli Barselona i Kil kao pobednici grupa A i B. Bidasoa Irun i Sporting, odnosno Dinamo Bukurešt i Visla boriće se kroz dve utakmice za mesto u osmini finala gde se već nalaze Segedin, Pari Sen Žermen, Alborg, Flensburg, Celje, Vesprem, Monpelje, Vive Kijelce, Vardar i Porto.