LŠ: Rukometašice Bukurešta bolje od Ferencvaroša

Rukomet 21. feb 202019:15 > 19:16
Alex Grimm/Getty Images

U prvom meču osmog kola rukometne Lige šampiona za žene Bukurešt je na svom parketu savladao Ferencvaroš 27:24 (16:13).

Tokom prvog polovine prvog poluvremena bilo je prilično neizvesno. Početak je pripao domaćim igračicama koje nisu mogle da odu na više od dva gola prednosti da bi usledio deo meča u kome su gošće imale minimalnu prednost.

Bukurešt je rezultat prelomio u finišu prvog poluvremena koje je završio sa tri gola prednosti, a u drugom delu meča rivalu domaće nisu dozvolile da dođe ni do izjednačenja.

Nakon ovog meča, sa po utakmicom više od rivala, u Grupi 1 Bukurešt je na četvrtom mestu sa devet bodova koliko imaju i tri prvoplasirana tima Mec, Rostov i Esbjerg, a Ferencvaroš je poslednjeplasirani tim sa tri boda.