EHF kup: Prva pobeda Gorenja

Rukomet 22. feb 202021:12 > 21:43
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Gorenja iz Velenja savladali su kao gosti u Leonu ekipu Ademara rezultatom 26:23 (13:14) u meču trećeg kola grupe C EHF kupa.

Španci su bolje otvorili meč pred 3.500 gledalaca u palati Munisipal, vodili u nekoliko navrata tri gola razlike, ali su Slovenci do kraja prvog poluvremena uspeli da dođu do minus jedan. Na pauzu se posle 30 minuta igre otišlo rezultatom 14:13 za Ademar.

U drugom poluvremenu usledila je mnogo bolja igra gostiju iz Velenja. Već u 35. minutu bilo je 16:15 za Gorenje, da bi ubrzo Slovenci stekli dva gola prednosti. Domaći rukometaši su desetak minuta pre kraja došli na gol zaostatka, ali vrlo brzo su se Slovenci opet odlepili. Održavali su tri gola prednosti, u jednom trenutku i četiri, da bi na kraju zaslužno pobedili rezultatom 26:23.

Najefikasniji u timu Gorenja bili su Aleks Kavčić i Matic Verdinek sa po pet golova, jedan manje dao je Estonac Andris Celmins. U poraženom timu pet igrača postiglo je po tri pogotka.

Delegant utakmice bila je dugogodišnja reprezentativka Srbije Tatjana Medved.

To je prvi trijumf za ekipu iz Velenja posle dva startna poraza, koliko je imala i ekipa Ademara pre tog meča. Gorenje je u prvom kolu poraženo u Magdeburgu 32:26, a zatim i kao domaćin protiv Nanta 28:35.

U sledećem kolu, 29. februara, ekipa Ademar Leona stiže u Velenje.