Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

22.02.2020 | 21.42 > 21:43

EHF kup: Prva pobeda Gorenja

Rukometaši Gorenja iz Velenja savladali su kao gosti u Leonu ekipu Ademara rezultatom 26:23 (13:14) u meču trećeg kola grupe C EHF kupa.

BIG rukomet

Španci su bolje otvorili meč pred 3.500 gledalaca u palati Munisipal, vodili u nekoliko navrata tri gola razlike, ali su Slovenci do kraja prvog poluvremena uspeli da dođu do minus jedan. Na pauzu se posle 30 minuta igre otišlo rezultatom 14:13 za Ademar.

U drugom poluvremenu usledila je mnogo bolja igra gostiju iz Velenja. Već u 35. minutu bilo je 16:15 za Gorenje, da bi ubrzo Slovenci stekli dva gola prednosti. Domaći rukometaši su desetak minuta pre kraja došli na gol zaostatka, ali vrlo brzo su se Slovenci opet odlepili. Održavali su tri gola prednosti, u jednom trenutku i četiri, da bi na kraju zaslužno pobedili rezultatom 26:23.

Najefikasniji u timu Gorenja bili su Aleks Kavčić i Matic Verdinek sa po pet golova, jedan manje dao je Estonac Andris Celmins. U poraženom timu pet igrača postiglo je po tri pogotka.

Delegant utakmice bila je dugogodišnja reprezentativka Srbije Tatjana Medved.

To je prvi trijumf za ekipu iz Velenja posle dva startna poraza, koliko je imala i ekipa Ademara pre tog meča. Gorenje je u prvom kolu poraženo u Magdeburgu 32:26, a zatim i kao domaćin protiv Nanta 28:35.

U sledećem kolu, 29. februara, ekipa Ademar Leona stiže u Velenje.

Crni EHF scenario: Vardar bez borbe predaje titulu?

U trenutku kada se ceo svet, a posebno Evropa, bori sa širenjem koronavirusa, gotovo niko ne zna sa sigurnošću kako će se i kada završiti sportska takmičenja.

Podravka na korak do polufinala EHF Kupa

Rukometašice hrvatske Podravke slavile su u prvom četvrtfinalnom meču EHF Kupa protiv nemačkog Tiringera rezultatom 27:23.

Gorenje protiv Ademara do druge pobede u EHF Kupu

Rukometaši Gorenja upali su u subotu pobedu u EHF Kupu.

EHF kup: Nant ubedljiv u Velenju

Rukometaši Nanta ubedljivo su pobedili ekipu Gorenja u Velenju u meču 2. kola grupe C EHF kupa rezultatom 35:28 (19:12).

EHF kup: Veliki korak Podravke ka četvrtfinalu

Rukometašice Podravke savladale su Maguru na gostovanju rezultatom 31:29 u petom kolu grupne faze EHF kupa i došle na korak od plasmana u četvrtfinale.

Velenjčani u grupi smrti EHF kupa

Nakon kvalifikacija za glavnu fazu EHF kupa, u četvrtak je voljom žreba 16 najboljih timova ovog takmičenja raspoređeno u četiri grupe, koje takmičenje počenju 8. i 9. februara 2020.

Gorenje jedini predstavnik regiona u grupama EHF kupa

Rukometaši Gorenja iz Velenja biće jedini predstavnici regiona u grupnoj fazi EHF kupa, koja startuje u februaru 2020. godine.

Železničar eliminisan, Gorenje u EHF kupu

Rukometaši Železničara završili su učešće u 1/16 finala Čelendž kupa porazom u dvomeču od češke Karvine.

EHF Kup: Nekse nosi +4 u Lisabon, Đorđić 7 golova

Rukometarši Neksea su u meču treće runde EHF kupa rezultatom 30:26 na domaćem terenu u Našicama bili bolji od portugalske Benfike u sali OŠ Kralja Tomislava.

EHF kup: Jagodina bez šanse u Debrecinu

Rukometašice Jagodine poražene su na gostovanju Debrecinu rezultatom 37:26 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za EHF kup.

EHF kup: Jagodinke u poslednjem kolu kvalifikacija

Rukometašice Jagodine plasirale su u poslednje kolo kvalifikacija za plasman u EHF kup.

Ništa od EHF kupa, Metaloplastika ispala od Gorenja

Rukometaši Metaloplastike ispali su u drugom kolu kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa, pošto je bolje od njih u dvomeču bilo slovenačko Gorenje.

Poraz Metaloplastike, Dubrava eliminisana

U kvalifikacionoj rundi EHF Kupa poraze su u nedelju doživeli Metaloplastika i Dubrava. Od Metaloplastike je bolja bila ekipa Gorenja.

EHF kup: Vojvodina deklasirala Lovćen

Rukometaši Vojvodine ubedljivo su pobedili Lovećen sa Cetinja 38:23 (18:7) u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman u EHF kup.

EHF kup: Nemačko finale, Kil i Fikse Berlin za trofej

Poznati su finalisti EHF kupa. Na mečevima Fajnal fora koji se igra u Kilu za titulu će se boriti domaća ekipa i još jedna nemačka, branilac trofeja Fikse Berlin.

EHF kup: Berlinci poslednji učesnici F4

Rukometaši Fikse Berlina poslednji su učesnici fajnl-fora EHF kupa. Oni su danas i u revanšu četvrtfinala savladali Hanover Burgdorf, rezulatom 30:28.