Esbjerg i Đer slavili, oba tima u četvrtfinalu LŠ

Po jedan meč odigran je u obe grupe rukometne Lige šampiona za žene čime je kompletirano osmo kolo. Pobede su upisali Esbjerg i Đer.

rukomet

Alex Grimm/Getty Images

U Grupi 1 Esbjerg se pobedom protiv Kristijansenda 35:30 (15:16) izjednačio po broju bodova sa vodećim Mecom. Oba tima imaju po 11 bodova.

Lomio se rezultat tokom prvog poluvremena koje su na kraju jednim golom prednosti u svoju korist rešile gošće koje su vodile i na početku drugog poluvremena da bi Esbjer preuzeo kontrolu sredinom druge deonice i na kraju stigao do sigurne pobede.

U pobedničkom timu najbolje su, sa po osam golova, bile Kristin Bristol i Sonja Frej. Na drugoj strani najbolja je bila Marta Tomac sa deset golova.

Đer je slavio na gostovanju Brestu 29:28 (14:15) i tom pobedom u derbiju izbio na prvo mesto Grupe 2.

Brest je vodio praktično celo prvo poluvreme i većim delom drugog, ali je Đer uspeo da na kraju u poslednjih nekoliko minuta prevagne na svoju stranu i na kraju jednim golom razlike dođe i do pobede.

Đer je predvodila Veronika Kristijansen sa devet golova, a na drugoj strani najbolje su bile Pauleta Fopa i Ana Gros sa po sedam golova.

I Esbjerg i Đer obezbedili su mesto u četvrtfinalu Lige šampiona.