SRLS: Pančevci slavili u Aranđelovcu

Rukomet 29. feb 202020:54 > 21:18
Alex Grimm, Bongarts

Vodeći Dinamo pobedio je kao gost ekipu Šamota 33:29, iako je domaći tim pružio jak otpor favoritu u 19. kolu rukometne Superlige Srbije.

Tim Šamota je prvi put poveo u 23. minutu i na poluvremenu imao gol prednosti, ali nije izdržao do kraja. Pančevcima su pripali početak i kraj utakmice i na kraju slavili sa četiri gola razlike. Najefikasniji kod Dinama bili su Nenad Vučković kao MVP i Miloš Kostadinović sa po šest golova. U ekipi domaćina Luka Jovanović postigao je sedam, a Nemanja Radosavljević i Miloš Milinić po šest golova.

U svim ostalim utakmicama igranim u subotu slavili su domaći timovi.

Drugoplasirani Železničar je u Nišu opravdao ulogu favorita i zaslužno pobedio tim Rudara sa 34:29. MVP igrač utakmice Đorđe Spasić postigao je 11 golova, a pratio ga je Nemanja Milovanovioć sa osam. Gosti iz Kostolca su u 48. minutu došli na dva gola zaostatka, ali im na kraju nije pomogao ni raspoloženi Nenad Nedeljković, koji je sa ukupno 13 golova bio najefikasniji igrač Superlige u mečevima igranim u subotu.

Dubočica je u meču punom preokreta pobedila kao domaćin Kikindu sa 28:24. Poveli su Leskovčani a 7:4, da bi a gosti sa severa Banata imali na poluvremenu vođstvo 12:11. Domaći rukometaši zaigrali su mnogo bolje u nastavku i posle velike borbe slomili protivnika u poslednjih desetak minuta. Najefikasniji je bio Andrija Atanasković sa osam golova, dva manje postigao je igrač utakmice Vanja Nikolić, a četiri Andrija Mađar i Aleksandar Pavlović. U timu Kikinde Stanimir Komarek je postigao sedam, a Nikola Vrgotić pet golova.

Novi Pazar je na svom parketu savladao Proleter 33:29. Mrežu gostiju iz Zrenjaina napunili su sa po deset golova Aleksa Milošević i Veljko Davidović. Za igrača utakmice proglašen je Aleksa Milošević. U timu Proletera istakli su se Predrag Krivošija sa šest i Aleksa Gaćinović sa pet golova.

Na tabeli Superlige vodi Dinamo sa 34 boda, Železničar ima 28, a Novi Pazar i Dubočica po 22.

U nedelju su na programu utakmice Partizan – Spartak i Crvena zvezda – Obilić.