Poraz koji ne boli: Monpelje bolji od Vardara

Rukomet 29. feb 202022:10 > 22:11
Getty Images/Juergen Schwarz

U subotu je odigrano pet mečeva poslednjeg, 14. kola grupne faze rukometne Lige šampiona. Vardar uz drugi vezani poraz ide u nardenu fazu.

U Grupi B Vardar je na svom parketu doživeo drugi vezani poraz, a osmi u ovoj fazi takmičenja. Od makedonskog tima bolji je bio Monpelje koji je slavio 31:27 (14:13).

Prvi deo prvog poluvremena pripao je Vardaru koji ipak nije uspevao da se odlepi iako je u jednom trenutku imao tri gola prednosti. Pred odlazak na odmor se rezultat lomio, a gosti su uspeli da u drugi deo meča prenesu gol prednosti na čemu su i izgradili pobedu jer Vardar u drugom poluvremenu nijednom čak nije došao ni do izjednačenja.

Najbolji u Monpeljeu bili su

U Vardaru su se istakli

U ostalim mečevima: Meškov Brest – Porto 32:35, Motor – Vesprem 22:32, Vive Kijelce – Kil 32:30, Barselona – Segedin 30:28.