Vujovićev Zagreb prvi polufinalista SEHA lige

Rukomet 11. mar 202021:39 > 21:42
Getty Images, Alex Grimm

Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba savladali su slovački Tatran Prešov sa 28:16 (12:9) u revanš utakmici četvrtfinala SEHA lige i ukupnim rezultatom 53:37 obezbedili mesto među četiri najbolja tima.

Getty Images

Meč je odigran bez prisustva gledalaca u zagrebačkom Domu sportova, a ekipa Veselina Vujovića je još jednom dokazala da je mnogo kvalitetnija od Prešova i rutinski je overila plasman na Fajnal-for koji bi trebao da bude odigran od 3. do 5. aprila u Zadru.

U Zagrebu je rezultatska ravnoteža trajala do 38. minuta, kad je domaći tim imao samo dva pogotka prednosti (14:12). Ipak, hrvatski predstavnik je serijom 4:0 obezbedio prednost od šest golova u 45. minuti, koju je do kraja utakmice uvećao na maksimalnih +12.

Zlatko Horvat i Miloš Božović su sa po šest pogodaka bili najefikasniji igrači PPD Zagreba, dok su Valentino Ravnić i Marin Šipić postigli po četiri. Hrvatski reprezentativni golman Matej Ašanin je imao 16 obrana (16/32).

Najbolji strelac Tatrana bio je Pedro Pačeko sa četiri pogotka.

PPD Zagreb će u polufinalu završnog turnira igrati protiv boljeg iz duela Nekse – Vardar. Makedonci su slavili sa 31:30 u prvoj utakmici u Našicama, a revanš je na rasporedu u nedelju 15. marta.

U četvrtak će beloruski Meškov braniti dva pogotka prednosti (30:28) na gostovanju kod ukrajinskog Motora u Zaporožju, dok će u subotu mađarski Telekom Vesprem u svojoj dvorani morati da potvrdi plasman na Fajnal-for protiv novosadske Vojvodine od koje je bio bolji u prvoj utakmici sa 31:26.