Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

25.03.2020 | 15.14 > 15:18

Crni EHF scenario: Vardar bez borbe predaje titulu?

U trenutku kada se ceo svet, a posebno Evropa, bori sa širenjem koronavirusa, gotovo niko ne zna sa sigurnošću kako će se i kada završiti sportska takmičenja.

RK Vardar

Juergen Schwarz/Getty Images

Evropska rukometna federacija u sredu je objavila da će se igrači na teren vratiti početkom leta, a predstavila i plan kako će sezona da se završi u Ligi šampiona i EHF klupu.

"Trenutna situacija ne dopušta nam da uopšte razmišljamo o povratku rukometa u narednih nedelja," izjavio je predsednik EHF Majkl Viderer.

Ukoliko se širenje koronavirusa nastavi u narednim mesecima, tada će se morati da se usvoje nova rešenja, od kojih je jedno nikako ne ide na ruku aktuelnom evropskom prvaku, Vardaru iz Skoplja.

Naime, u slučaju novog odlaganja samo dve najbolje ekipe iz grupa A i B obezbediće plasman na Fajanl-for u Kelnu, koji je na programu 22. i 23. avgusta u Kelnu. Prvobitno završni turnir je bio zakazan za 30. i 31. maj.

To bi značilo da će se za trofej boriti PSŽ i Barselona (grupa A) i Vesprem i Kil (grupa B), a Vardar bi automatski bio eliminisan. Ekipa iz Skoplja je prvak Evrope bila 2017. i 2019.

Što se tiče elitnog takmičenja kod dama Fajnal-for je pomeren za 5. i 6. septembar u Budimpešti.

Završni turnir EHF kupa odložen je za 29. i 30. avgust umesto 23. i 24. maja.

Dakle, EHF očekuje da se sezona nastavi u junu.

Novi termini baraž mečeva za SP i turnira za OI

Čelnici EHF imali su pune ruke posla kako bi u novonastaloj situaciji doneli odluke o nastavku takmičenja u Ligi šampiona, EHF Kupu, kvalifikacijama za EP, baraž mečevima za SP i kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Vujovićev Zagreb prvi polufinalista SEHA lige

Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba savladali su slovački Tatran Prešov sa 28:16 (12:9) u revanš utakmici četvrtfinala SEHA lige i ukupnim rezultatom 53:37 obezbedili mesto među četiri najbolja tima.

CG: Finiš ABA lige, kvalifikacije, LŠ... bez publike

Ministar zdravlja Kenan Hrapović saopštio je na pres konferenciji da će se zbog prevencije od širenja koronavirusa, domaći i međunarodni sportski događaji u Crnoj Gori održavati bez prisustva publike.

Adžić: Esbjerg je jak, ali možemo na F4

Rukometašice Budućnosti su posle dve grupne faze takmičenja stigle do četvrtfinala Lige šampiona. U prethodne dve sezone, nepremostive prepreke na putu ka ostvarenju sna, na putu ka finalnom turniru, bile su ekipe Đera i Kristijanštada.

SEHA: Vojvodina na -5 pred revanš sa Vespremom

Dva meča četvrtfinala SEHA lige odigrana su u nedelju. Vojvodina je izgubila od Vesprema, a Vardar je bio bolji od Neksea.

LŠ: Budućnost protiv Esbjerga u četvrtfinalu

Rukometašice Budućnosti u četvrtfinalu Lige šampiona igraće protiv danskog Esbjerga, a baraž mečevi za plasman na finalni turnir elitnog takmičenja su na programu sredinom aprila, jer sada slede kvalifikacije za Olimpijske igre i nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kreće doigravanje, ugled regiona brane Vardar i Celje

Kompletiran je ligaški deo takmičenje u Ligi šampiona za rukometaše, a već su odigrani i baraž mečevi za plasman u osminu finala.

Podravka na korak do polufinala EHF Kupa

Rukometašice hrvatske Podravke slavile su u prvom četvrtfinalnom meču EHF Kupa protiv nemačkog Tiringera rezultatom 27:23.

Poraz koji ne boli: Monpelje bolji od Vardara

U subotu je odigrano pet mečeva poslednjeg, 14. kola grupne faze rukometne Lige šampiona. Vardar uz drugi vezani poraz ide u nardenu fazu.

Gorenje protiv Ademara do druge pobede u EHF Kupu

Rukometaši Gorenja upali su u subotu pobedu u EHF Kupu.

LŠ: Celje navija za PSŽ protiv Zagreba za prolaz dalje

U prvom duelu 14. kola grupne faze rukometne Lige šampiona, Flensburg je nadigrao Celje u okviru Grupe A.

Dolonec vodio Barselonu protiv Celja

Dva meča grupne faze rukometne Lige šampiona odigrana su u nedelju. Barselona je opravdala ulogu favorita i savladala Celje u Celju, dok je Vesprem pred svojim navijačima trijumfovao protiv Monpeljea u uzbudljivom meču.

EHF kup: Prva pobeda Gorenja

Rukometaši Gorenja iz Velenja savladali su kao gosti u Leonu ekipu Ademara rezultatom 26:23 (13:14) u meču trećeg kola grupe C EHF kupa.

Valčea odolela Krimu, Rumunke blizu četvrtfinala

Rukometašice Valčee odigrale su nerešeno 28:28 protiv Krima u Sloveniji, pa se sada nalaze jako blizu plasmana u četvrtfinale iako su u glavnu rundu Lige šampiona stigle bez bodova iz prve faze.

LŠ: Pobeda Zagreba i poraz Vardara od Porta

Četiri meča odigrana su u subotu u rukometnoj Ligi šampiona. Zagreb upisao pobedu, Porto bolji od Vardara.

LŠ: Rukometašice Bukurešta bolje od Ferencvaroša

U prvom meču osmog kola rukometne Lige šampiona za žene Bukurešt je na svom parketu savladao Ferencvaroš 27:24 (16:13).