Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

31.03.2020 | 19.39 > 19:43

Šterbik se penzionisao zbog koronavirusa

Čuveni rukometni golman Arpad Šterbik odlučio je da završi profesionalnu karijeru u 41. godini.

Arpad Sterbik

Jörg Schüler, Getty Images Sport

Čuvar mreže rođen u Senti ove sezone bio je član mađarskog Vesprema, a meč sa Tatabanjom mu je poslednji u karijeri.

Razlog je pandemija koronavirusa i prekid svih sportskih takmičenja.

"Ovo je za mene bila baš teška odluka. Iskreno vam kažem, bilo bi mi baš teško da se opet aktiviram i branim posle duge pauze. Žao mi je što neću biti u prilici da odigram još jedan Fajnal for Lige šampiona, želeo sam da pojurim još jednu titulu evropskog prvaka, međutim, u ovim okolnostima to je za mene nemoguća misija", rekao je Šterbik.

Proslavljeni čuvar mreže, koji je 2015. proglašen za najboljeg rukometaša sveta, karijeru je započeo u Jugoviću. Potom je igrao za Vesprem u dva navrata, Sijudad Real, Atletiko Madrid, Barselonu i Vardar.

Kao član Jugoslavije osvojio je bronze na Svetskim prvenstvima 1999. u Egiptu i 2001. u Francuskoj, da bi sa selekcijom Španije kasnije bio prvak sveta i Evrope.

Komentari (5)

Neša

Ja sam mislio zbog godina, kad ono korona je kriva za sve

Odgovori 16 1

Trtr

63627284828 put se covek penzionise, pa se vraca... Covek je legenda, ali stvarno je dosadio sa penzionisanjem. Nek mu je sa srecom!

Odgovori 26 0

Logitech

Tek sad?

Odgovori 14 0

Šterbik: 12 sati na golu, samo bez trčanja i tegova...

Legedarni Arpad Šterbik zbog pandemije koronavirusa odlučio je pre vremena da završi karijeru u kojoj je osvojio sve što može da se osvoji.

Šterbik ide u penziju: Ne tugujte, ako bude potrebno...

Jedan od najboljih rukometnih golmana u istoriji Arpad Šterbik potvrdio je da će na kraju sezone završiti sjajnu karijeru i posvetiti se porodici.

Rukomet ostaje bez legende - Šterbik ide u penziju

Jedan od najboljih rukometnih golmana svih vremena, Arpad Sterbik, igra poslednju sezonu u bogatoj karijeri.

Srbin zaludeo Barsu: Niko Vardar ne sme da potceni

Rukometaši Vardara pobedom protiv favorizovane Barselone plasirali su se u finale Lige šampiona, a u nedelju u 18 časova u Kelnu će za trofej igrati sa mađarskim Vespremom.

Cupara dve godine Šterbikov partner

Srpski reprezentativac Vladimir Cupara (24) promeniće sredinu već narednog leta! Ovaj mladi i vrsni čuvar mreže, jednog velikana PGE Vive Kilce zamenio je drugim – Vespremom!

Neverovatni Šterbik odveo Vardar u finale SEHA lige

Rukometaši Varadara prvi su finaliste završnog turnira SEHA lige koji se od danas do nedelje održava u Skoplju.

"Ne znam koliko me vole, ali znam da me sigurno mrze"

"Vojvoda" iz Sente, ponos Vardara, dika Španaca... Ljudina od 199 santimetara, nekada uzdanica SR Jugoslavije i Srbije i Crne Gore. Jedan od najboljih golmana u istoriji i po izboru portala "planet-handball" najbolji rukometaš sveta u 2017. godini.

Šterbik: Ne kajem se što sam napustio Srbiju

Jedan od najboljih golmana sveta u poslednjih deset godina Arpad Šterbik izjavio za list "Novosti" da se ne kaje zbog svoje odluke da napusti reprezentaciju Srbije i zaigra za Španiju.

EHF: Šterbikova odbrana najbolji potez EP

Odbrana Arpada Šterbika u finalu između Španije i Švedseke proglašena je za najbolji potez Evropskog prvenstva u rukometu.

MVP Šterbik: Odoh u penziju, ali ako zatrebam...

Arpad Šterbik je došao kao zamena i svojevrsno pojačanje za reprezentaciju Španije na Evropskom prvenstvu i postao junak finala!

Čudesni Arpad Šterbik i čudesna odbrana nogom!

Stigao je na Evropsko prvenstvo kao zamena, i popeo se na selekcijom Španije na krov Evrope. Arpad Šterbik je u finalu sa Švedskom imao čudesnu odbranu nogom i pokazao da je i dalje vrhunski golman.

Šterbik - od lekarskog pregleda do finala EP

Proslavljeni rukometni golman Arpad Šterbik debitovao je na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u polufinalu i bio je jedan od najzaslužnijih za prolaz reprezentacije Španije u finale takmičenja.

Šterbik: Došao sam da pomognem mojoj reprezentaciji

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Arpad Šterbik spreman je da pomogne selekciji Španije da osvoji neku od medalja na Evropkom prvenstvu u Hrvatskoj.

Šterbik na golu Španije u završnici EP!

Rukometna reprezentacija Španije u završnicu Evropskog prvenstva ulazi jača za Arpada Šterbika.

Šterbik najbolji rukometaš sveta!

Golman Vardara Arpad Šterbik imenovan je za najboljeg rukometaša sveta ove godine u izboru sajta handball-planet.com.

LŠ: Šterbik fantastičan, Ilić 5, Stojković 3...

Rukometaši varadara nastavili su sa odličnim partijama u Ligi šampiona. Aktuelni prvak Evrope je u Skoplju u grupi A deklasirao švedski Kristijanštad sa 31:15 i na pauzu ide kao jedina neporažena ekipa u elitnom takmičenju.