Vardar kroz triler i penale do finala SEHA lige

Rukomet 4. sep 202023:23 > 23:25
Alex Grimm, Getty Images Sport

PPD Zagreb bio je veoma blizu plasmanu u finale SEHA lige, ali Vardar je zahvaljujući Borku Ristovskom kroz penal završnicu došao do novog finala.

U finalu SEHA lige sastaće se Vesprem i Vardar.

Vesprem je slavio protiv Meškovog Bresta 28:24 (12:13) zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu.

Za rivala će mađarski tim imati najtrofejniju ekipu takmičenje – makedonski Vardar koji je u polufinalu imao pravi triler meč protiv PPD Zagrebba i na kraju je slavio na penale – 26:26 (13:16) i 4:3 u penal seriji.

Zagreb je praktično imao pobedu u rukama, vodio je 23:17 11 minuta pre kraja meča, ali je Vardar do penala došao zahvaljujući golu Lovra Jotića uz zvuk sirene. Prethodno je deset sekundi pre toga, Ristovski je odbranio svoj gol i dao saigračima šansu da pokušaju da izbore penale.

Heroj Vardara u penal seriji bio je golman Borko Ristovski koji je odbranio udarce Vladu Matanoviću i Davidu Mandiću.

Zagreb je predvoddio David Mandić sa osam golova, u Vardaru su najbolji bili Kristijan Disinger i Timur Dbirov sa po šest.

Finale je na programu u nedelju od 20:30. Pre toga biće odigran meč za treće mesto (18:00). Varadar će se boriti za šestu titulu, četvrtu u nizu.