LŠ: Porazi Budućnosti i Podravke, bod za Krim

Rukomet 19. sep 202019:41 > 19:43

Rukometašice Budućnosti doživele su i drugi poraz u Ligi šampiona. Posle Podravke u Koprivnici (29:26), pognutih glava su napustile parket i posle duel sa ekipom CSKA iz Moskve u Podgorici – 25:22 (13:13).

Šampion Crne Gore koji je u Hrvatskoj igrao bez 11 rukometašica iz prve postave, a protiv CSKA bio nešto kompletniji, ali miljama daleko od takmičarke forme, bio je bolji dok je imao snage. Podgoričanke su tokom prvog poluvremena vodile sa 6:2, 10:5, ali su Ruskinje do kraja prvog poluvrema uspele da stignu do egala – 13:13.

U nastavku, daleko uigranija i fizički mnogo spremnija ekipa CSKA je kontrolisala dešavanja na parketu. Na desetak minuta pre kraja, tim iz Rusije je pobegao na 23:19 što je bilo dovoljno da se meč mirno privede kraju.

Prevagu na tasu CSKA, donele su Polina Gorškova, Polina Vedekina i Darija Dmitrijeva sa po pet golova. Kod Budućnosti, raspoložene za igru u napadu bile su Valerija Maslova sa šest, Alison Pino i Andrea Lekić sa po tri gola.

Podravka je poražena u Mađarskoj od aktuelnog šampiona Evrope, Đera, sa 43:28 (17:16). Ekip iz Koprivnice je bila ravnopravna u prvom poluvremenu, ali je u nastavku na parketu postajala samo ekipa Đera.

Najefikasnije u sastavu šampiona Evrope, bile su Stine Bredal Oftedal sa osam, Veronika Kristijansen i Ane Mete Hansen sa po sedam golova. Kod Podravke, bolje od ostalih bile su Dejana Milosavljević i Danijela Karlos sa po osam golova, odnosno Lampirini Cakalu sa pet.

Veliki uspeh ostvario je Krim iz Ljubljane koji je kao gost uspeo da osvoji bod protiv ruskog Rostova – 23:23 (12:14). Tim iz Ljubljane je vodio na kraju prvog poluvremena, ali je u nastavku popustio, Rostov je vodio sa 23:22, ali je u samoj završnici pravda zadovoljena, pa je Krim stigao do pozitivnog rezultata.
Ana Vjakireva je postigla 10, Ana Sen pet, Julija Managarova četiri gola za Rostov. Kod Krima, najefikasnije su bile Samara Da Silva sa devet, Harma van Kreij sa pet i Nataša Ljepoja sa četiri gola.

U ostalim mečevima koji su bili na programu u subotu Odenze je kao gost pobedio Vlčeu sa 30:21, dok je meč između Kristijanstada i Ferencvaroša odložen.