LŠ: Vesprem bolji od Zagreba, Barsa od Celja

Rukomet 24. sep 202023:33 > 23:35
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona za rukometaše. U mečevima koji su bili na programu u četvrtak, Vesprem je nadigrao Zagreb, Barselona je bila bolja od Celja, a utakmica između Vardara i Elveruma je odložena.

Svi koji su očekivali neizvestan meč između Vesprema i Zagreba ostali su razočarani, jer je tim iz Mađarske dominirao od prvog do poslednjeg minuta. Vesprem je na poluvremenu vodio sa 18:12, a zatim je mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji u sastavu Vesprema bili su Kaled Fati Imar sa šest, Petar Nenadić sa pet i Vuko Borozan sa četiri gola. Kod Zagreba, bolji od ostalih bili su Matej Hrstić sa šest, Mario Vuglac i David Mandić sa po četiri, odnosno Miloš Božović sa tri gola.

Barselona je protiv Celja dobila prvo poluvreme sa 21:14, što je naravno bilo i više nego dovoljno da se utakmica mirno privede kraju. Blaž Janc je postigao sedam, Abelo Gomez šest, Dika Mem i Luka Cindrić po četiri gola za Barsu. Kod Celja, bolji od ostalih bili su Domen Novak sa sedam, Tobijas Cvetko sa tri i Tadej Kljun sa dva gola.

Kil je poražen na svom terenu od Nanta sa 35:27. Gosti su odigrali sjajan meč, kontrolisali su dešavanja na parketu i zasluženo stigli do trijumfa. Prevagu na tasu Nanta, doneli su Valero Rivera sa 10, Adrijan Figueras sa šest i Sebastijan Augustiansen sa četiri gola. Kod Kila, bolji od ostalih bili su Hendrik Pekeler, Sander Sagosen i Magnus Landin sa po četiri gola.

Grupa A: PSŽ – Flensburg 28:29, Kilce – Seged 26:23, Porto – Meškov Brest 27:25. Utakmica Vardar – Elverum je odložena.
Tabela: Flensburg 4, Kilce, Elverum, Porto, Meškov 2, PSŽ, Vardar i Seged su bez bodova.

Grupa B: Olborg – Motor Zaporožje 38:29, Kil – Nant 27:35, Vesprem – Zagreb 37:25, Barselona – Celje 42:28.
Tabela: Barselona, Vesprem, Olborg 4, Nant, Kil 2, Motor Zaporožje, Celje i Zagreb su bez bodova.