Golčina Kolarova za prvu pobedu Srbije na SP!

Vesti 17. jun 201812:12 > 16:03
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom protiv Kostarike 1:0 u Samari startovala je u grupi E na Svetskom šampionatu u Rusiji.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Spektakularan gol odluke postigao je kapiten „orlova“ Aleksandar Kolarov u 56. minutu iz slobodnog udarca

Srbija u 2. kolu 22. juna igra protiv Švajcarske u Kalinjingradu, a grupnu fazu takmičenja završava pet dana kasnije duelom sa Brazilom u Moskvi.

Večeras je u drugoj utakmici ove grupe sastaju Brazil i Švajcarska.

„Orlovi“ su u većem delu meča bili bolji rival, kontrolisali su dešavanja na terenu i vrlo dobro su znali kako da dođu do željenog rezultata protiv najstarijeg tima na prvenstvu.

Selektor Mladen Krstajić je u odnosu na poslednji pripremni meč protiv Bolivije na teren umesto Filipa Kostića poslao Luku Milivojevića i tako ojačao sredinu terena.

Odličan posao odradio je Segej-Milinković Savić koji je još jednom pokazao zbog čega je u ovom trenutku jedan od najtraženijih igrača na svetu, u odbrani je borbenošću dominirao Duško Tošić, mladi Nikola Milenković je posle nešto lošijeg početka meča u nastavku bio na visini zadatka, a veliki posao odradili su najiskusniji Branislav Ivanović i Kolarov.

Na sredini terena Nemanja Matić i Luka Milivojević su držali sve konce u svojim nogama…

„Orlovi“ su stvarali šanse, pogotovo u drugom poluvrremenu, ali je nedostajao završni udarac. Nekoliko dobrih prilika imao je Aleksandar Mitrović, pretio je i Milinković-Savić, ali je na golu Kostarike briljirao Kejlor Navas.

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Generalni utisak je da je Srbija položila ispit u prvoj utakmici na šampionatu i da ima razloga da razmišlja o plasmanu u osminu finala.

Meč ste uživo mogli da pratite na Sport klubu, a budite uz nas 00-24 i pratite naš live blog posvećen prvenstvu sveta

Ne propustite da pogledate servis Sport kluba sa svim statistikama, rezultatima i tabelama!

Tok utakmice:

Stu Forster, Getty Images Sport

Organizatori su na stadionu u Samari kao navijačku pesmu reprezentacije Srbije pustili numeru bBeogradskog sindikata – „Mi smo ta ekipa.“

U 25 sekundi Ivanović je u srcu šesnaesterca pronašao Mitrovića – prvi korner za Srbiju. Ljajić ga je izveo i ponovo je bilo opasno pred golom Navasa.

Već u sledećem napadu Ruiz je zapretio, ali je Stojković zatvorio ugao i loptu prosledio u korner.

U 3. minutu Duarte je sa 10 metara šutirao glavom direktno u Stojkovića.

„Orlovi“ se još traže, a pokušaj Kolarova u 7. minutu iskosa sa leve strane možda je najava buđenja srpskog tima. Šut Kolarova završio je pored gola.

Gonzales je u 13. minutu imao najbolju priliku. Defanzivac Kostarike je neometan glavom šutirao sa pet metara, ali preko gola.

U sledećem napadu Mitrović je šutirao sa 15 metara, lopta je zakačila jednog igrača Kostarike i završila u rukama Navasa.

Ivanović je u 15. minutu prošao po desnoj strani, loptu je poslao u srce šesnaestarca, ali su intervenisali igrači Kostarike. Srbija se budi…

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Prvi žuti karton u 22. minutu. Kalvo je dobio javnu opomenu zbog oštrog prekršaja nad Tadićem.

Dva minuta kasnije moglo je da bude i te kako opasno ispred gola Kostarike, ali Ljajić nije najbolje reagova.

U 27. minutu M;ilinković-Savić je bio u sjajnoj šansi, lepo je prihvatio loptu posle dodavanja Kolarova, ali je slabo šutirao levom nogom. Lak posao za Navasa.

U 36. minutu Kolarov je izveo slobodan udarac skoro sa korner linije, ali je Navas reagova. Ubrzo su se u skoku sudarili Tošić i Akosta i obojica su ostali da leže na zemlji.

Srbija je u 39. minutu imala malo sreće. Nakon što se Tošić okliznuo u svom kaznenom prostoru lopta je došla do Urenje koji je šutirao sa 20-tak metara, ali preko gola.

Kostarika je opasnija u 42. minutu. Kalvo je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

U 43. minutu sjajne makazice Milinkovića-Savića! Navas je odbranio, a pomoćni sudija signalizirao nepostojeći ofsajd.

Završeno je prvo poluvreme – 0:0

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima.

Stopostotna šansa za Mitrovića u 50. minutu. Napadač Njukasla je posle dodavanja Milinkovića-Savića izbio sam ispred Navasa, ali je golman Reala odbranio zicer!

Mitrović je u 54. minutu pokušao glavom posle kornera Ljajića, ali nije dobro šutirao zahvaljujući i tome što ga je sa obe ruke držao jedan igrač Kostarike.

U sledećem napadu Mitrović je izborio slobodan udarac za „orlove“, a Guzman je dobio žuti karton.

Goooooollllllll… Kolarov iz slobodnog udarca u 56. minutu sa 30-tak metara za 1:0. Kapiten Srbije je sjajno šutirao i Navas je bio nemoćan. Lopta je završila u levog gornjem uglu golmana Kostarike.

Žuti karton za Ivanovića u 59. minutu za Branislava Ivanovića. Bolanjos je u 60. minutu ušao u igru umesto Venegasa.

Srbija se malo povukla posle vodećeg gola, igra bez rizika i rivalu ne dozvoljava da ozbiljnije zapreti Stojkoviću.

U 66. minutu Kembel je zamenio Urenju.

U 70. minutu i prva promena u srpskom timu – umesto Ljajića u igru je ušao Filip Kostić.

Mladi Milenković je u 72. minutu odlično reagovao i u poslednjem trenutku zaustavio je Kembela i loptu poslao u korner. Poslednja promena u ekipi Kostarike – Kolindres menja Guzmana.

Na stadionu u Samari je 41.432 navijača.

U 75. minutu Milinković-Savić je iz dobre pozicije šutirao sa više od 20 metara, ali visoko preko gola.

U sledećem napadu Tadić je u petercu pronašao Kostića, a Navas je zakačio loptu tamak toliko da je fudbaler Srbije ne pošalje u praznu mrežu.

Rukavina u 82. minutu ulazi u igru umesto Tadića.

Odličan napad Srbije u 87. minutu, Sergej je proigrao Mitrovića, koji se u odlučujućem trenutku spetljao! U prvom trenutku činilo se da je srpski napadač možda oboren, ali se na usporenom snimku videlo da se sam pao.

Poslednja izmena u timu Srbije u 89. minutu – Mitrović izazi, u igri je Prijović.

U 90. minutu Kostić je oprobao šut sa više od 20 metara, ali preko gola.

Sudija je produžio meč za 5 minuta!

U 93. minutu, posle kornera Kostarike, Srbija je bila u kontri četiri na jedan, ali je Kostić neshvatljivim potezom upropastio sjajnu šansu da Srbija postigne i drugi gol.

Ubrzo je Matić ušao u verbalni sukob sa kompletnom klupom Kostarike, ali sve se vrlo brzo završilo.

U 95. minutu gužva ispred gola Stojkovića, ali pomoćni sudija je signalizirao ofsajd poziciju.

Igra se 97. minut… Sudija je pomoću VAR tehnologije proverio da li je Prijović namerno u lice udario jednog igrača Kostarike. Napadač „orlova“ je na kraju dobio žuti karton.

Gotovo je – Srbija je pobedila 1:0 na startu Mondijala!!!

Za igrača utakmice proglašen je Aleksandar Kolarov.