Belgija sa pola gasa, Lukaku dva komada

Vesti 18. jun 201818:51 > 18:53
Francois Nel/Getty Images

Jedan od najvećih favorita na Svetskom prvenstvu u Rusiji Belgija na premijeri je savladala Panamu 3:0, a briljirao je centarfor Mančester Junajteda.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Očekivala se goleada Crvenih đavola, možda i više golova od tri koliko su ih postigli, ali centralno-američka ekipa odlično se branila u prvih 45 minuta. Ne da nije bilo golova, već nije bilo ni velikih prilika. Najbolju je imao Eden Azar, ali je odlično odbranio njegov udarac sa 10-ak metara Haime Penedo.

Drugo poluvreme, očekivano druga priča. Već u drugom minutu nastavka Dris Mertens je pokazao šta zna i fenomenalnim volejem iskosa pogodio malu mrežicu za 1:0.

Usledio je šou Romelua Lukakua. Prvo je sjajno glavom odreagovao na majstorski centaršut De Brujnea u 69. minutu.

Svega šest minuta kasnije najlepša akcija Belgijanaca u kontranapadu. Lopta je došla do Azara, koji je pravovremeno uposlio Lukakua, a centarfor Mančester Junajteda nogom savladao odličnog Peneda.

Do kraja nisu Belgijanci previše navaljivali, ali su Panamci imali par poluprilika da dođu do počasnog gola. Ipak, nisu uspeli i favorit je odneo laganu pobedu.

Belgija u narednom kolu u subotu igra protiv Tunisa, dok se Panama dan kasnije sastaje sa Engleskom.