Urugvaj u perfektnom meču izbacio Portugaliju

Vesti 30. jun 201821:54 > 21:57
Clive Rose, Getty Images

Reprezentacija Urugvaja je u četvrtfinalu Svetskog prvestva. Evropski šampioni poraženi su sa 2:1, a Urugvaj će se za mesto u polufinalu boriti sa Francuskom.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Prvo poluvreme Urugvaj je odigrao onako kako bi u udžbenicima moglo da bude napisano.

Već u sedmom minutu su Urugvajci poveli preko Edinsona Kavanija koji je na odličan način iskoristio savršen centaršut Luisa Suareza. Mala majstorija igrača Barselone dovele je Kavanija u priliku za gol, a ovaj je malo glavom malo ramenom pogodio loptu i smestio je u mrežu.

Imao je Urugvaj još nekoliko prilika da možda i udvostruči vođstvo, a Portugalija je u najboljoj situaciji bila pri slobodnom udarcu koji je dosuđen možda prestrogo dosuđen, ali Ronaldov šut šalje loptu među igrače u živom zidu.

Statistic

Portugalija je na vreme došla do izjednačena. Dobio je Portugalija korner koji je izveden i pre nego što su se igrači Urugvaja postavili. Pepe je ostao sam i bio je sjajan na skoku i pogodio je za 1:1.

Samo sedam minuta je trebalo Urugvaju da ponovo dođe do vođstva. ponovo Kavani.

Ovoga puta je Bentakur je primio loptu u šesnaestercu i prosledio je Kavaniju koji odlično pogađa za 2:1.

Prvi put, od prvog Svetskog prvenstva kada su bili domaćini, Urugvajci su uspeli da vežu četiri pobede na Mundijalima.

U četvrtfinalu će im rival biti Francuska, a ono što može da ih zabrine je povreda lista Edinskona Kavanija.