Lajović doneo Srbiji vođstvo protiv Čilea

ATP cup 8. jan 20202:49 > 2:51
Bradley Kanaris, Getty Images Sport

Dušan Lajović doneo je prvu pobedu Srbiju u duelu protiv Čilea na ATP Kupu.

Nakon pobeda protiv Južne Afrike i Francuske, Srbija u trećem meču na ATP Kupu igra protiv Čilea, u duelu koji nema rezultatski značaj jer je Srbija već izborila mesto u četvrtfinalu.

Duel je otvoren pobedom Dušana Lajovića protiv Nikolasa Đarija u dva seta – 6:2, 7:6.

Prvi set trajao je nešto više od pola sata. Lajović je napravio tri brejka, a i sam je pretrpeo jedan.

Dobro je igrao srpski teniser, forhend je bio precizan, kao i bekhend. Sa druge strane mreže Đari je grešio i podsetio nas zašto je imao 11 vezanih poraza pre duela sa Lajovićem. Sada ih je vezao 12.

Ipak, u drugom setu je Čileanac malo „pusto“ ruku pa smo videli nešto bolji tenis od njega. Ništa na šta Lajović nije imao odgovor, ali je drugi set ipak rešen tek u taj brejku.

Lajović je imao meč loptu u 12. gemu ali kao da mu je malo popustila koncentracija pa je ispustio tu priliku. Grešio je Čileanac u taj brejku više nego Lajović pa je Srbin uspeo da završi posao u dva seta.

Sledi duel Novaka Đokovića i Kristijana Garina.