Novi Jankov trijumf u Bangkoku

ATP 11. jan 20177:25 > 7:26
Arrow Press/Getty Images

Srpski teniser Janko Tipsarević nastavio je sa odličnim igrama u Bangkoku, gde se plasirao u četvrtfinale još jednog čelendžera.

Posle trijumfa na jednom turniru u Bangkoku, Tipsarević je u drugom kolu drugog bio bolji od Sadija Dumbije iz Francuske sa 6:3, 6:1, posle jednog sata i 27 minuta igre.

Jankov naredni rival biće još jedan Francuz Aksel Mišon, koji je posle velike borbe eliminisao Kevina Kravica iz Nemačke sa 3:6, 7:6 (8:6), 6:3.

U duelu Tipsarevića i Dubije neizvesnost je trajala do sedmog gema, pošto se do tada Francuz držao. Od rezultata 3:3 u prvom setu, srpski teniser je osvojio devet gemova, a njegov rival samo jedan.

Janko je bolje servirao, a Dumbiji je prepustio samo sedam poena na svom prvom servisu i odbranio dve brejk prilike koje je Francuz imao. Na kraju je meč završio sa 22 poena više od Dumbije.

Čelendžer u Bangkoku igra se za nagradni fond od 50.000 dolara.