Medvedev predao, Đere u drugom kolu Budimpešte

ATP 24. apr 201714:04 > 14:10
Julian Finney/Getty Images

Srpski teniser Laslo Đere obezbedio je plasman u drugo kolo ATP turnira iz serije 250 u Budimpšeti, pošto mu je Rus Danil Medvedev predao meč u drugom setu.

Iako je Rus ušao kao veliki favorit, s obzirom da je on 63. na ATP listi a Đere tek 184. prvi set je pripao srpskom teniseru ubedljivo, 6:0, posle svega 24 minuta igre. Prava borba viđena je u drugom. Prvi brejk napravio je Rus i to na startu seta, držao ga do 10. gema kada je servirao za izjednačenje u setovima. Imao je čak četiri set lopte, ali ih je sve spasao Đere, a potom iskoristio prvu brejk loptu i došao do 5:5. U tom trenutku Medvedev je zbog povrede predao meč.

Đere, koji je kao kvalifikant došao do glavnog žreba, u narednom kolu mogao bi da igra protiv zemljaka Viktora Troickog, koji se sastaje na startu sa laki luzerom Jevgenijem Donskojem.