Nadal u desetom finalu u Barseloni!

ATP 29. apr 201718:18 > 18:19
David Ramos/Getty Images

Španski teniser Rafael Nadal rutinski se plasirao u finale turnira u Barseloni, u kojem će se za titulu boriti sa Austrijancem Dominikom Timom.

Nadal je na terenu „Rafa Nadal“ slavio protiv Orasija Sebaljosa iz Argentine sa 6:3, 6:4, posle jednog sata i 34 minuta igre.

Tim je prethodno u prvom polufinalu iznenadio najboljeg tenisera sveta Endija Marija sa 6:2, 3:6, 6:4.

Nekadašnji prvi reket sveta u ned
elju će se boriti za svoju desetu titulu u prestonici Katalonije u svom desetom finalu. Protiv Tima će takođe igrati za svoj 71. trofej u karijeri.

Nadalu je u duelu sa Sebaljosom bio dovoljan po jedan brejk u svakom od setova da bi slavio. Španski teniser je znatno bolje servirao od svog servisa, pa je tako spasao svih pet prilika koje je Sebaljos imao da mu oduzme servis.

U prva tri gema, obojica su bili sigurni na svom servisu, da bi u četvrtom Nadal osvojio brejk bez izgubljenog poena. Od tada nije bilo mnogo uzbuđenja sve do poslednjeg gema seta u kojem je Španac servirao za set, a Sebaljos imao tri brejk šanse. Posle niza preokreta, Nadal je došao na pola puta do finala posle 35 minuta igre.

Drugi set je trajao skoro duplo duže, obojica tenisera su imala šanse za brejkove na samom početku, ali je brejk viđen u devetom gemu. Tada je Nadal oduzeo servis Sebaljosu i više nije bilo nikakve dileme oko pobednika, što je potvrdio u sledećem gemu iskoristivši prvu meč loptu.