Lajović pobedio nekada 25. na svetu

ATP 28. jun 201714:43 > 14:45
Shaun Botterill/Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo turnira iz Serije 250 u Istbornu, pošto je savladao Žeremija Šardija iz Francuske sa 6:4, 6:7 (5-7) 6:3.

Sledeći Lajovićev rival biće treći nosilac Džon Izner, s kojim do sada ima skor 1-1.

Sedmi gem bio je ključan u prvom setu, Lajović je iskoristio drugu brejk šansu od tri vezane, a ni pre ni posle toga nije bilo prilika.

Nastavilo se u tvrdom ritmu sa malo šansi, a 70. igrač sveta iz Francuske propustio je brejk i set loptu u desetom gemu – ipak, u taj brejku je bio koncentrisaniji i slavio je sa 7-5.

U prvom gemu trećeg seta Lajović je spasao dve brejk lopte, da bi u šestom gemu napravio brejk bez izgubljenog poena i do kraja lako priveo meč kraju protiv nekada 25. tenisera sveta.

Na turniru u Istbornu igra i Novak Đoković, koji je pobedom nad Pospišilom obezbedio plasman u četvrtfinale.