Izvor: Getty Images Sport, Michael Regan
Tenis 15.07.2017 | 14:40 > 14:45

Lajović preko Majera do titule u Baštadu

Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović osvojio je čelendžer u Baštadu trijumfom protiv Argentinca Leonarda Majera rezultatom 6:2, 7:6.

Izvor: Grant Halverson/Getty Images

Lajović je na turnir u Baštadu otišao odmah posle poraza od Rodžera Federera na Vimbldonu i očigledno se brzo prilagodio na šljaku.

Bio je prvi nosilac u Baštadu i opravdao je ulogu favorita osvojivši peti čelendžer u karijeri, a prvi od 2015. godine.

U finalu je Lajović protiv Majera dominirao sve do finiša drugog seta. U prvom je uz dva brejka poveo sa 6:2, a posle novog brejka u šestom gemu drugog seta došao je na korak od trijumfa – 5:2.

Majer se ipak nije predao, izjednačio je na 5:5, ali u taj-brejku je Lajović bio uspešniji i slavio je sa 7:4.