Đere spasao pet meč lopti protiv Granoljersa!

ATP 15. jul 201718:41 > 18:42
Dennis Grombkowski, Getty Images Sport

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u finale čelendžera u Peruđu pobedom nad Špancem Marselom Granoljersom u tri seta. Đere je slavio pošto je odbranio pet meč lopti svog rivala u drugom setu.

Đere je do trijumfa nad nekadašnjim 19. teniserom sveta došao sa 4:6, 7:6 (8:6), 6:4, posle dva sata i 46 minuta igre.

U borbi za titulu, Đere će se sastati sa boljim iz duela između Španca Danijela Munjosa de la Nave i Geralda Melcera iz Austrije.

Đere je protiv Granoljersa odigrao sjajan meč, u kojem je odigrao mnogo bolje od iskusnijeg rivala kada je bilo najvažnje.

Posle izjednačenog početka meča, Granoljers je napravio brejk u petom gemu, da bi mu Đere odmah uzvratio. Međutim, tri gema kasnije, španski teniser je ponovo oduzeo servis, ga bi u narednom gemu tek posle iskorišćene treće set lopte poveo u setovima.

Već u prvom gemu drugog seta, Španac je imao šansu za brejk, ali se Đere odbranio, da bi propuštenu priliku nadoknadio u sedmom gemu. Srpski teniser je tri gema kasnije odbranio pet meč lopti svog rivala tako što je napravio brejk, da bi obojica potom sačuvali servis, a u taj-brejku posle velike borbe Đere iskoristio prvu set loptu.

Srpski teniser je posle izborenog trećeg seta zaigrao još bolje, napravio je brejk u trećem gemu, a potom je čuvao prednost. Granoljers je u osmom gemu imao šansu da se vrati u meč, ali nije uspeo i dva gema kasnije Đere je iskoristio drugu meč loptu za veliki trijumf.