Sinsi: Tipsarević u finalu kvalifikacija, Lajović ispao

ATP 13. avg 201710:48 > 10:48
Arrow Press/Getty Images

Srpski teniser Janko Tipaservić plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Masters u Sinsinatiju, pošto je u prvom savladao Amerikanca Džona Meknalija sa 5:7, 6:1, 7:6 (7:5).

Posle velike borbe i dugih tri sata igranja, Tipsarević, inače treći favorit kvalifikacija, uspeo je da dođe na korak do glavnog žreba.

Mnogo problema sa 928. igračem na planeti imao je Srbin tokom prvog seta. Iako je krenuo agresivnije, te višestruke brejk šanse u prednost pretvorio već u trećem gemu, Amerikanac je brzo uspeo da se vrati, te na 5:4 i servira sa set. Uspeo je neznatno Tipsarević da odloži gubitak seta, da bi na kraju pretrpeo brejk u poslednjem gemu.

Dominantan je srpski teniser bio u nastavku, dozvolivši rivalu samo dve brejk lopte, koje je odbranio. Kontrolisao je 58. igrač na ATP listi u potpunosti dešavanja na terenu, pa je ubedljivo došao do drugog seta.

Ipak, u odlučujućem setu, do pobede je došao tek posle tajbrejka, mada je dve meč lopte imao na servis rivala u desetom gemu.

Za mesto u glavnom žrebu Tipsarević će se boriti sa još jednim američkim teniserom, 374. na planeti, Kristoferom Jubanksom, a taj meč na programu je u nedelju od 20.30.

Iako postavljen za četvrtog nosioca u kvalifikacijama, Dušan Lajović poražen je već u prvom kolu. Bolji od njega bio je Indijac Ramkumar Ramanatan, koji je slavio sa 7:6 (7:1), 6:4.