Troicki preko Pelje do četvrtfinala St. Peterburga

ATP 21. sep 201714:48 > 14:50
Lintao Zhang/Getty Images

Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sankt Peterburgu.

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale turnira u Sankt Peterburgu pobedom protiv Gvida Pelje u tri seta 7:6, 4:6, 6:4.

U prvom setu Troicki je prvi došao do brejka i poveo sa 3:1, ali je u osmom gemu Pelja uspeo da vrati brejk, izjednači na 4:4 i set je ušao u taj brejk u kome je Argentinac poveo sa 2:0, ali je nakon toga Srbin vezao šest osvojenih poena, stigao do 6:2 i iskoristio ipak tek drugu set loptu.

Drugi set rešen je samo jednim ranim brejkom koji je napravio Pelja, da bi u trećem setu na isti način posao završio Srbin, ali brejkom u gemu na 5:4, kada je Pelja servirao za opstanak u meču.

Duel je trajao dva sata i 28 minuta, a srpski igrač je i pored ne baš sjajnog prvog seta (56%) uspeo da osvoji 44 od 57 poena na svoj prvi početni udarac. Pelja je čak imao i bolji procenat spašenih brejk lopti, ali nije retkost da u tenisu poraženi igrač ima donekle bolju statistiku.

U borbi za polufinale Troicki će igrati protiv prvog nosioca na turniru Roberta Bautiste Aguta sa kojim se sastao tri puta do sada i svaki put ostao bez pobede.