Al Bello/Getty Images

Tenis

17.10.2017 | 18.06 > 18:09

Moskva: Đere posle velike borbe izbacio Lorencija

Srpski teniser Laslo Đere uspeo je da se plasira u drugo kolo "Kupa Kremlja" jer je bio bolji od sedmog nosioca turnira Paola Lorencija. Nakon zaostatka od jednog seta i propuštenih pet set lopti u drugom setu, Đere je preuzeo kontrolu igre i plasirao se u 1/8 finala.

Laslo Đere

Dennis Grombkowski/Getty Images

Đere je već na startu meča izgubio gem na svoj servis, prethodno odbranivši četiri brejk šanse za Lorencija. Do kraja prvog dela Italijan je imao još tri prilike da oduzme servis rivalu ali je 22-godišnjak iz Sente uspeo da zadrži prisebnost. Ipak, prvi set završen je u korist njegovog protivnika rezultatom 6:4.

U prvom gemu drugog seta Đere je ponovo trpeo veliki pritisak na svoj servis, ali njegov rival nije uspeo da iskoristi tri brejk šanse.Bez brejk šansi igralo se sve do poslednjeg gema drugog seta. Tada je srpski teniser uspeo da dođe do brejk i set lopti, vodio je 40:15, ali je Lorenci set uveo u taj-brejk.

Đere je i u taj-brejku imao šansu. Prvi je došao do mini brejka, ali je od narednih pet uspeo da osvoji samo jedan poen. Ipak, ni tu nije bio kraj preokretima. Lorenci je imao dva servisa da završi meč ali je izgubio oba poena na svoj servis i prokockao meč lopte. Đere je zatim imao treću, četvrtu i petu priliku da set prelomi u svoju korist ali u tome nije uspeo.To mu je pošlo za rukom tek iz šestog pokušaja, pa je meč otišao u treći set.

Nošen odličnom energijom iz drugog seta Đere je već na startu trećeg imao tri brejk prilike ali se Lorenci uspešno odbranio. Već u narednom gemu Italijan je bio stabilniji i došao do brejka koji je vraćen nedugo zatim. Svega tri gema odigrana su bez brejk lopti a onda je u sedmom gemu Đere uspeo da slomi rivala.

Do kraja je sačuvao svoj servis i iskoristi već prvu meč loptu - 6:4 za srpskog tenisera u odlučujućem setu.

U narednom kolu igraće sa pobednikom meča Mirza Bašić - Blaž Kavčić.