Izvor: Al Bello/Getty Images
Tenis 13.11.2017 | 17:47 > 17:49

Dimitrov slomio Tima za prvi trijumf u Londonu

Bugarski teniser Grigor Dimitrov ostvario je prvu pobedu na završnom ATP turniru u Londonu, pošto je u prvom meču A grupe bio bolji od četvrtog tenisera sveta Dominika Tima.

Grigor Dimitrov

Izvor: Rob Carr/Getty Images

Dimitrov je slavio 2:1 (6:3, 5:7, 7:5) posle nešto više od dva časa igre.

Bugarin je ključnu prednost u prvom setu ostvario u šestom gemu i bez mnogo problema poveo 1:0.

U nastavku je Austrijanac bio koncentrisaniji, u poslednjem gemu uspeo da oduzme servis protivniku (7:5) i izjednači rezultat.

I u trećem setu je viđena velika borba. Prvi je do brejka stigao Dimitrov u sedmom gemu, ali je Tim ubrzo izjednačio na 5:5.

Bugarski teniser je još jednom oduzeo servis protivniku, a zatim i potvrdio vođstvo i priveo duel kraju.

Dimitrovu je to prvo učešće na završnom turniru, dok se Austrijanac ddrugu godinu zaredom takmiči na završnom ATP turniru.

Grigor će u narednom kolu grupe A odmeriti snage sa Davidom Gofanom, dok će Dominik Tim igrati protiv Španca Rafaela Nadala.