Radek Štepanek objavio povlačenje

Legendarni češki teniser Radek Štepanek objavio je da se povlači u 38. godini.

Radek Štepanek i Novak Đoković

Izvor: Steve Bardens, Getty Images Sport

Njegova karijera trajala je 21 godinu, najveće uspehe ostvario je u Dejvis Kup selekciji sa kojom je osvojio dve titule, a uz to ima i dva osvojena Gren slema u dublu.

„Znao sam da je teniska karijera ograničena, ali sam želeo da trajem što duže. Borio sam se do poslednjeg daha, sada je vreme da odem“, rekao je Štepanek.

Osvojio je pet ATP titula, još 18 u dublu, a na Gren slemu je u dublu slavio sa Leanderom Paesom 2012. u Melburnu i naredne godine na US openu.

U singlu je najbolji plasman imao 2006. godine kada je bio osmi, a u dbulu je 2012. bio četvrti.